X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Biznes "na swoim". Szybko rośnie liczba jednoosobowych działalności

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 09:12
Rośnie liczba osób działających na własny rachunek. Według najnowszych danych Eurostatu jest już ponad 1,3 miliona samozatrudnionych. Chodzi o osoby, które prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą i nie zatrudniają innych pracowników.
Audio
  • Biznes "na swoim". Szybko rośnie liczba jednoosobowych działalności (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/zEdward_Indy

Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski mówi, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest wprowadzanie przez rząd kolejnych preferencji dla osób pracujących na swoim. Przypomina, że wprowadzono m.in. Mały ZUS, Mały ZUS Plus i ulgę na start, przez co prowadzenie własnej działalności stało się dużo tańsze.

Jednocześnie - zwraca uwagę ekspert - od lat nie zmieniają się progi podatkowe, co jest kolejnym powodem tego, że praca "na swoim" się opłaca. 

Wpływ ma też dobra koniunkturasa

Na jeszcze inne przyczyny rosnącego zainteresowania zakładania własnej działalności zwraca uwagę Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej. Wskazuje, że taka forma daje przede wszystkim dużą elastyczność i swobodę w działaniu. Większa liczba samozatrudnionych to też skutek dobrej koniunktury, która sprawia, że jest większy popyt na usługi.

Jak wynika z badań aktywności ekonomicznej ludności, w porównaniu do 2017 roku liczba jednoosobowych działalności w trzecim kwartale 2019 roku wzrosła o 140 tysięcy.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: firma biznes samozatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre zmiany dla firm. Przez ostatnie cztery lata rząd wprowadził wiele udogodnień

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 11:55
Uchwalenie Konstytucji Biznesu, uporządkowanie kwestii sukcesji, nowe ulgi i formy działalności, uproszczenie niektórych przepisów - to tylko kilka rzeczy, które w ostatnich latach zrobił rząd, by ułatwić działalności przedsiębiorcom. W tej kwestii w kończącej się kadencji działo się sporo, a dużą aktywnością wykazywała się minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców będzie mógł lepiej wspierać mały biznes

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 13:10
Projekt nowelizacji ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców zakłada poszerzenie kompetencji urzędu Rzecznika MŚP m.in. o organizowanie mediacji między przedsiębiorcami a organami administracji publicznej. Autorem projektu jest resort przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 2020 r. wiele zmian poprawiających konkurencyjność biznesu. Oto najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 10:29
Większa ochrona mniejszych firm przed zatorami płatniczymi, prawo do błędu dla początkujących przedsiębiorców, ułatwienia dla rzemiosła, niższe składki na ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców - takie będą niektóre efekty zmian, które wejdą w życie w styczniu i lutym przyszłego roku - informuje Ministerstwo Rozwoju.
rozwiń zwiń