X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od lutego Mały ZUS Plus. Kto skorzysta z programu?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 09:56
Około 320 tysięcy przedsiębiorców od najbliższej soboty będzie mogło skorzystać z tzw. Małego ZUS-u Plus. Prawo do skorzystania z obniżonej składki na ubezpieczenia społeczne będą miały osoby, których przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym nie był wyższy niż 120 tysięcy złotych.
Audio
  • Andrzej Kubisiak: niższe składki to spore ułatwienie dla firm (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/Shutterstock.com

Składki będą liczone zaś od 50 procent uzyskiwanego dochodu.

Oszczędności dla firm

Dzięki rozszerzeniu Małego ZUS-u najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych - zwraca uwagę Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodaje, że jest to spore ułatwienie i wyjście naprzeciw nowych osób, które być może się bały, że sobie nie poradzą z obciążeniami składkowym, być może przebywały w szarej strefie i teraz będą chciały legalizować zatrudnienie.

- Mały ZUS Plus jest rozwiązaniem korzystnym, bo po prostu zmniejszy obciążenia mikro i małych przedsiębiorców - podsumowuje Andrzej Kubisiak.

Przedsiębiorca, który spełnia warunki uprawniające do korzystania z Małego ZUS-u Plus, powinien zgłosić chęć korzystania z niego najpóźniej do 2 marca.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: ZUS zus składki firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mały ZUS". Co trzeba wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 11:50
Aby skorzystać z "Małego ZUS-u", przedsiębiorcy powinni zarejestrować się do ubezpieczeń społecznych do 8 stycznia 2019 r. z nowym kodem, który zaczyna się od cyfr 05 90 albo 05 92 – jeśli mają przyznaną rentę z tytułu niezdolności do pracy – przypomina rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy będą miały łatwiej. ZUS przejmie od nich część obowiązków

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 15:18
Przedsiębiorcy nie będą musieli już ustalać należnych składek ani rozliczać wypłacanych zasiłków, zrobi to za nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". ZUS twierdzi, że to ogromne przedsięwzięcie informatyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały ZUS+ szansą dla małych firm na obniżenie składek. Od lutego nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 12:19
Za dwa tygodnie kolejna grupa drobnych przedsiębiorców będzie mogły płacić obniżone składki na ZUS. 1 lutego wejdzie w życie tzw. Mały ZUS Plus.
rozwiń zwiń