X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jest nowy przedstawiciel prezydenta w KNF. Robert Tomanek odebrał nominację

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 13:15
Prezydent Andrzej Duda powołał Roberta Tomanka na swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego. Jego poprzednik - Cezary Kochalski - w grudniu został członkiem Rady Polityki Pieniężnej.
Prezydent Andrzej Duda wręcza nominację Robertowi Tomankowi
Prezydent Andrzej Duda wręcza nominację Robertowi TomankowiFoto: PAP/Rafał Guz
  • Prezydent wręczył nominację Robertowi Tomankowi, który będzie go reprezentował w KNF
  • Robert Tomanek to ekonomista, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystości w Pałacu Prezydenckim podziękował Robertowi Tomankowi za przyjęcie funkcji w tej, jak mówił, bardzo ważnej dla systemu finansowego i obywateli instytucji, jaką jest KNF.

- Wierzę w to, że pańska obecność w tym gremium przysluży się do tego, że bedzie ono w bardzo dobry sposób realizowało swoje zadania. Życzę, by ta instytucja sprawnie funkcjonowała, i by ta praca przyniosła panu osobistą i zawodową satysfakcję - mówił prezydent, zwracając się do swojego nowego przedstawiciela w KNF.

Ważny przedstawiciel w ważnym miejscu

Robert Tomanek jest ekonomistą, rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zajmuje się m.in. ekonomiką transportu.

Komisja Nadzoru Finansowego nadzoruje rynek finansowy w Polsce, podlega premierowi. KNF dba o stabilność systemu, ale też np. prowadzi listę ostrzeżeń publicznych, na którą wpisywane są firmy, których działalność budzi wątpliwości organów państwa. Obecnie przewodniczącym Komisji jest Jacek Jastrzębski.

PolskieRadio24.pl, TT, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KNF: banki mają czas do końca 2020 r. na poprawę bezpieczeństwa przy płatnościach kartą

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 12:09
Banki mają czas do końca 2020 r. na wdrożenie nowych procedur bezpieczeństwa przy zbliżeniowych płatnościach kartą - poinformowała PAP Komisja Nadzoru Finansowego. Tzw. silne uwierzytelnianie powinno działać od 14 września tego roku, ale banki mogły wystąpić o odroczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podejrzenie łamania prawa. Nowe firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:08
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu trzech nowych podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych. KNF zarzuca im złamanie przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podkarpacki Bank Spółdzielczy do restrukturyzacji. Gminy mogą mieć problem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 07:36
W Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku stwierdzono liczne i poważne nieprawidłowości, w tym zarządzania ryzykiem kredytowym, dlatego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wydał decyzję o rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji. Ministerstwo Finansów podjęło działania, by cała sytuacja nie spowodowała problemów lokalnych samorządów.
rozwiń zwiń