X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycje na ponad 100 miliardów. Władze podsumowują działanie SSE

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 09:26
Wartość wszystkich inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych w Polsce przekroczyła 105 miliardów złotych - podsumowuje Ministerstwo Rozwoju. Liderami są strefa wałbrzyska i katowicka.
Audio
  • Inwestycje na ponad 100 miliardów. Władze podsumowują działanie SSE (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/piotr_szewczyk

- Dzięki zmianom w SSE więcej firm może skorzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów - wskazuje wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek. Dodaje, że w katowickiej strefie odnotowano 351 inwestycji, w wałbrzyskiej - 305, a w mieleckiej - 284. Wynik tych trzech stref odpowiada za 37% inwestycji w ogóle w latach 2010-2019.

Od końca kwietnia 2018 roku działa także Polska Strefa Inwestycji. Wojciech Murdzek uważa, że pomysł, by cały kraj był jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną się sprawdził.

- Otwarcie się na całą Polskę, na mniejsze gminy zaowocowało, że w 2019 roku mieliśmy 432 inwestycje o wartości ponad 20 miliardów złotych. Powstało też ponad 8 tysięcy nowych miejsc pracy - wskazuje wiceminister.

Trzeba kolejnych kroków

Piotr Wołejko z Pracodawców RP mówi, że "prymusem" jest strefa katowicka, która w ostatnich latach zdobyła kilka nagród i jest motorem napędowym polskiej gospodarki. Ekspert podkreśla jednak, że potrzebne są kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców. 

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad nowelizacją ustawy o wsparciu przedsięwzięć w Polskiej Strefie Inwestycji. Zmiany mają przyczynić się do wzrostu opłacalności inwestycji oraz zmniejszyć biurokrację.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE preferuje inwestycje zwrotne

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 12:04
Pracujemy nad tym, aby więcej było inwestycji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - powiedziała w wywiadzie dla PAP minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARP wsparła w ubiegłym roku 53 firmy w specjalnych strefach ekonomicznych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 11:35
Tworzenie nowych miejsc pracy przy rekordowo niskim bezrobociu to obecnie już nie jedyny priorytet Agencji Rozwoju Przemysłu. Ważna jest również jakość miejsc pracy oraz utrzymanie zatrudnienia, zgodnie z obowiązującymi kryteriami udzielania decyzji o wsparciu dla przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń