X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rozbiórka wiaduktów na autostradzie A1. Kierowców w Łódzkiem czekają utrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 11:06
Dużych utrudnień mogą się spodziewać kierowcy jadący autostradą A1 w województwie łódzkim. Od piątkowego wieczoru zamknięty jest odcinek trasy między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. To w związku z wyburzaniem sześciu wiaduktów dróg lokalnych, które przebiegają nad remontowaną autostradą.
Audio
  • Krzysztof Nalewajko: na czas remontu wyznaczyliśmy objazd (IAR)
  • Krzysztof Nalewajko: w poniedziałek trasa zostanie ponownie otwarta (IAR)
  • Krzysztof Nalewajko: prace wyburzeniowe wymagają całkowitego zamknięcia ruchu na odcinku autostrady (IAR)
Wiadukty na A1
Wiadukty na A1Foto: GDDKIA
  • Przez weekend rozbierane będą stare wiadukty na autostradzie A1, co wymaga częściowego zamknięcia ruchu
  • Trasa ma zostać ponownie otwarta w poniedziałek rano

Jak powiedział Polskiemu Radiu Krzysztof Nalewajko, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace wyburzeniowe wymagają całkowitego zamknięcia ruchu na odcinku autostrady.

- Ten czas będzie wykorzystany do przygotowania, fizycznej rozbiórki wiaduktów i uprzątnięcia terenu - mówi Krzysztof Nalewajko i dodaje, że trasa zostanie ponownie otwarta w poniedziałek około 6-7 nad ranem. - Poprzednio, przy wyburzaniu wiaduktu w Piotrkowie Trybunalskim, przy mocno skomplikowanej operacji, wykonawca rozbiórki dotrzymał terminu. Sądzimy, że w tym przypadku również nie powinno być opóźnień - dodaje.

Odcinek między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód ma 16 kilometrów długości. Na czas zamknięcia drogowcy wyznaczyli objazdy. Kierowcy jadący autostradą A1 z północy w kierunku południowym, na węźle Tuszyn zostaną skierowani na drogę krajową numer 12 prowadzącą przez Srock i Rękoraj. Tą drogą dojadą do trasy S8 z której będą mogli wrócić na autostradę A1. W przypadku kierowców jadących z południa na północ sytuacja wygląda podobnie. Kierowcy ominą zamknięty odcinek skręcając w trasę S8, by następnie drogą krajową numer 12 dotrzeć do autostrady A1.


zakopianka1200.jpg
Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Remontowany fragment lepiej omijać

GDDKiA zaleca, by planując podróż szukać alternatywnych tras. Tym bardziej, że zamknięcie odcinka autostrady pokrywa się z feriami zimowymi w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

Drogowcy przypominają, że autostrada A1 w województwie łódzkim jest obecnie rozbudowywana. Na odcinku od Tuszyna do południowej granicy województwa ruch odbywa się na ogół tylko jedną jezdnią w obu kierunkach.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódzkie: remont na A1 k. Piotrkowa Trybunalskiego. Kierowcom zaleca się objazdy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 16:27
Autostrada A1 od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego zostanie na weekend zamknięta. Dla kierowców oznacza to duże utrudnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zderzenie samochodów na A1. Autostrada w kierunku Katowic odblokowana

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:43
Zakończyły się utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 w stronę Katowic w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (łódzkie) - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranna została jedna osoba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 11:41
2019 rok przyniósł dla kierowców ważne zmiany, a podróżowanie po naszym kraju stało się szybsze i wygodniejsze. To dzięki otwarciu nowych fragmentów kluczowych dróg. Kierowcy pojechali m.in. nowymi odcinkami zakopianki, do ich dyspozycji oddana też została obwodnica Częstochowy na autostradzie A1.
rozwiń zwiń