X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowy dworzec PKP otwarty. A. Adamczyk: dotrzymujemy obietnic

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:45
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otworzył nowy dworzec PKP w miejscowości Czeremcha w województwie podlaskim. Podczas uroczystości mówił, że ta inwestycja w infrastrukturę kolejową jest przykładem, że rząd PiS dotrzymuje złożonych obietnic.
Audio
  • Andrzej Adamczyk: ta inwestycja w infrastrukturę kolejową jest przykładem, że rząd PiS dotrzymuje złożonych obietnic (IAR)
  • Andrzej Adamczyk: polska kolej odzyskuje szacunek Polaków (IAR)
Otwarcie nowego dworca
Otwarcie nowego dworcaFoto: TT/Szymon Huptyś

- Przed czterema laty daliśmy słowo, że każdy region w kraju będzie się równomiernie rozwijał, że Polacy mieszkający w każdej części naszego kraju zasługują na to, żeby wokół nich również ta rzeczywistość, rzeczywistość komunikacyjna, ale także i w każdym innym wymiarze życia, ulegała zmianie. I to się dzieje w wielu różnych wymiarach, dzisiaj mówimy o tym transportowym - wyjaśnił.

Minister infrastruktury dodał, że polska kolej odzyskuje szacunek Polaków.

- W 2015 roku 280 milionów pasażerów przewiezionych przez przewoźników kolejowych w Polsce. W ubiegłym roku 330 milionów pasażerów, co najmniej, bo jeszcze rachunki są prowadzone. To oznacza, że Polacy wracają na szlaki kolejowe, Polacy wybierają kolej, jako środek transportu - powiedział.

Minister Andrzej Adamczyk przypomniał, że do końca 2023 roku na nowy tabor zostanie wydanych 7 miliardów złotych, a na inwestycje kolejowe - 100 miliardów złotych. Dodał, że na Podlasiu planowanych jest 12 inwestycji dworcowych, a w całym kraju 200.

Budowa Innowacyjnego Dworca Systemowego w Czeremsze jest częścią ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych współfinansowanego z funduszy unijnych.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: infrastruktura kolej podlaskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program Kolej Plus przyjęty. Władze chcą przywracać lokalne połączenia kolejowe

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 09:11
Rząd przyjął program Kolej Plus. Umożliwi on połączenie z miastami wojewódzkimi miejscowości liczących powyżej 10 tysięcy mieszkańców, które takie połączenia utraciły, ale będzie można też zbudować nowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele zmian na kolei. PKP PLK podsumowuje program modernizacji

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 13:55
18 nowych przystanków kolejowych, powrót pociągów na kilka tras oraz kolejne miasta z dostępem do pociągów. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych podsumował tegoroczną realizację Krajowego Programu Kolejowego. Od stycznia wyremontowano ponad 1300 kilometrów torów. Wymieniono między innymi ponad 1200 rozjazdów. Powstały nowe wiadukty, mosty i przejazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólny Bilet będzie rozwijany. Obejmie też linie lotnicze i taksówki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 10:15
- Ministerstwo Infrastruktury planuje dalsze poszerzanie projektu "Wspólny Bilet" m.in. o współpracę z przewoźnikami lotniczymi i taksówkami - poinformował w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń