X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Maluch+. Dziś ostatnia szansa na złożenie wniosku

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:09
To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku do programu Maluch+ na 2020 rok - przypomina Ministerstwo Rodziny. Termin upływa właśnie dzisiaj. Program umożliwia uzyskanie dofinansowania na stworzenie i utrzymanie miejsc opieki dla dzieci do trzeciego roku życia, np. żłobków. 
Audio
  • Program Maluch+. Dziś ostatnia szansa na złożenie wniosku (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/veryulissa

- Program Maluch+ to jeden z filarów polityki prorodzinnej rządu - podkreśla minister rodziny Marlena Maląg. Jak dodaje, program jest adresowany do samorządów, ale też do innych podmiotów.

Tworzenie nowych miejsc w żłobkach tak, aby zaspokoić potrzeby dzieci i ich rodziców, to duże wyzwanie dla rządu. Marlena Maląg mówi, że po przeanalizowaniu wniosków zostanie ogłoszona lista samorządów i organizacji, które uzyskają dofinansowanie.

Wsparcie dla rodziny... i rynku pracy

- Problemem młodych rodziców nie jest powrót na rynek pracy, ale przede wszystkim zapewnienie opieki nad małym dzieckiem - wskazuje analityk Expandera Jarosław Sadowski. Jak dodaje, program może przyczynić się do skrócenia okresu, w którym kobiety de facto pozostają poza rynkiem pracy, a tym samym poprawić kondycję całej gospodarki.

Dr Artur Bartoszewicz z SGH mówi, że program Maluch+ to działanie nie tylko prorodzinne, ale też prorynkowe - dzięki niemu na rynku będzie więcej pracowników.

Na realizację programu Maluch+ w tym roku rząd przeznaczył 400 milionów złotych. Przez ostatnie 4 lata na ten cel trafiło 1,2 mld zł.

PolskieRadio24.pl, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: dzieci Ministerstwo Rodziny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwijanie miejsc dla najmłodszych. Ostatni dzwonek na wniosek o wsparcie z programu Maluch+

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:06
Do dziś można składać wnioski na realizację programu Maluch+ na przyszły rok - przypomina wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Program Maluch Plus wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowe wsparcie rodziców. M. Maląg: chcemy, by płacili za żłobki jak najmniej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 10:20
- Do 12 stycznia przyszłego roku można składać wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku niesamorządowym - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że rządowi zależy na żłobkach samorządowych ale chce również wspierać tych rodziców, którzy wybierają inne placówki.
rozwiń zwiń