X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w zarządzie PGNiG-u. Spółką pokieruje Jerzy Kwieciński

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 13:09
Były minister finansów i rozwoju Jerzy Kwieciński został nowym prezesem PGNiG - poinformowała spółka. Na tym stanowisku zastąpi Piotra Woźniaka, który kierował firmą do końca roku.
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: MInisterstwo Inwestycji i Rozwoju

Rada Nadzorcza PGNiG wybrała też pozostałych członków zarządu: Roberta Perkowskiego (wiceprezesa do spraw operacyjnych), Jarosława Wróbla (wiceprezesa do spraw handlowych), a także - od 15 stycznia - Przemysława Wacławskiego (wiceprezes do spraw finansowych) oraz Arkadiusza Sekścińskiego (wiceprezesa do spraw rozwoju).

Jerzy Kwieciński zastąpi Piotra Woźniaka

Kadencja nowego zarządu ma trwać od 1 stycznia 2020 r. do 1 stycznia 2023 r. Kadencja poprzedniego zarządu kierowanego przez Piotra Woźniaka minęła 31 grudnia 2019 r.

Dotychczasowy prezes spółki Piotr Woźniak kierował nią od grudnia 2015 r. Woźniak pracował w PGNiG już w latach 1999-2002 - był członkiem rady nadzorczej i wiceprezesem zarządu. W latach 2005-2007 był ministrem gospodarki, potem - od 2011 do 2013 r. - wiceministrem środowiska i Głównym Geologiem Kraju.

Surowcowy gigant

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce kontrolowany przez państwo PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Zobacz więcej na temat: PGNiG energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest umowa PGNiG z Ukraińcami. Będą wspólne poszukiwania gazu przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 11:48
PGNiG podpisało z ERU Management Services umowę o współpracy w zakresie działalności poszukiwania złóż węglowodorów w zachodniej części Ukrainy, przy granicy z Polską. Umowa przewiduje wspólne prace w obwodzie lwowskim na podstawie koncesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNIG chce inwestować w start-upy. Chodzi o dostęp do nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:20
Gazowy potentat PGNiG powołał fundusz venture capital, żeby finansować nowe technologie dla energetyki - czytamy na stronie internetowej "Pulsu Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wpływa na ceny gazu ziemnego?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 06:00
Z roku na rok w Polsce zużywamy coraz więcej błękitnego paliwa. Na wzrost wpływa w dużej mierze wykorzystanie gazu przez zakłady przemysłowe i elektrociepłownie, których nowoczesne kotły zasilane są właśnie gazem ziemnym. Co wpływa na jego cenę, w jaki sposób się ona kształtuje i jak ta rejestrowana na giełdzie energii przekłada się na nasze opłaty?
rozwiń zwiń