X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Prezes giełdy: PPK poprawią kondycję polskiego rynku kapitałowego

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 11:11
Pracownicze Plany Kapitałowe i prywatyzacja Otwartych Funduszy Emerytalnych wpłyną nie tylko na zwiększenie oszczędności emerytalnych Polaków, ale też na rozwój rynku kapitałowego i poprawę wycen spółek. Takiego zdania jest prezes Giełdy Papierów Wartościowych, doktor Marek Dietl.
Audio
  • Marek Dietl: mam nadzieję, że program PPK przyczyni się do rozwoju giełdy (IAR)
  • Marek Dietl: trwa akcja informacyjna dotycząca PPK, której celem jest przyciąganie do Polski zagranicznych funduszy inwestycyjnych (IAR)
Marek Dietl
Marek DietlFoto: Twitter/ GPW

Jak powiedział, dzięki PPK Giełda Papierów Wartościowych ma szansę lepiej się rozwijać, będzie miała większy udział w tak zwanych indeksach i będzie przyciągać inwestorów z zagranicy. Jesteśmy krajem, który ma bardzo mało kapitału, a dobrze rozwinięta giełda będzie przyciągać kapitał i dzięki temu będzie rozwijać się jeszcze lepiej - zaznaczył doktor Dietl.

PPK szansą dla naszej giełdy

Prezes GPW dodał, że PPK plus prywatyzacja Otwartych Funduszy Emerytalnych i zamiana ich w Indywidualne Konta Emerytalne da nowy impuls do rozwoju rynku kapitałowego, który został zakłócony przez częściowe umorzenie aktywów OFE. W lutym 2014 roku fundusze zarządzające OFE przekazały do ZUS ponad 153 miliardy złotych.

Prezes Marek Dietl podkreślił, że trwa akcja informacyjna dotycząca PPK, której celem jest przyciąganie do Polski zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Chdzi o najbezpieczniejsze dla gospodarki inwestycje portfelowe. Prezes Dietl wyjaśnił, że akcję informacyjną prowadzono w Stanach Zjednoczonych i w Europie, a w tym roku kolej na Azję.

Nowy pomysł na oszczędzanie

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców i państwo. Obowiązująca od 1 stycznia ubiegłego roku ustawa o PPK zakłada, że firmy do systemu przystępują etapami. Największe przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 250 osób, weszły do systemu w pierwszej kolejności i zaczęły stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 roku. Od nowego roku, co pół roku, aż do stycznia 2021 roku, do programu przystępują coraz mniejsze firmy. Obecnie to firmy zatrudniające od 50 do 250 osób.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gazeta Polska Codziennie": obawy przed PPK większe niż sądzono

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:26
Średni poziom udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników oscyluje w okolicach 40 proc. - pisze piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy dane o partycypacji w pierwszym etapie PPK. Ponad milion zapisanych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 12:30
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował, że w firmach zatrudniających powyżej 250 osób do Pracowniczych Planów Kapitałowych zapisało się 1,128 mln pracowników. W sumie te firmy zatrudniają ok. 2,9 mln osób, co oznacza, że poziom partycypacji wyniósł 39 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe. Paweł Borys z PFR: mamy bardzo dobry start

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 08:27
- 1,3 mln osób w ostatnich miesiącach przystąpiło do PPK bądź pracowniczych programów emerytalnych. Można powiedzieć, że pracownicze formy oszczędzania na cele emerytalne stały się standardem rynku pracy w dużych firmach - powiedział w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń