X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nawet 900 tys. zł na innowacje. PARP ma ofertę dla firm

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 12:21
Przedsiębiorcy mogą uzyskać łącznie 900 tys. zł dofinansowania startując w dwóch konkursach programu "Bony na innowacje dla MŚP". To jedno z najbardziej przystępnych źródeł finansowania innowacji dla mikro-, małych i średnich firm działających w Polsce. Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutesrstock, By THICHA SATAPITANON

Bony to oferta o charakterze dwuetapowym, która obejmuje wsparciem cały proces wprowadzania innowacji w firmie – od fazy pomysłu, przez prace badawczo-rozwojowe i opracowanie produktu lub technologii (etap I), po inwestycje związane z jego rynkowym wdrożeniem (etap II).

W pierwszym etapie firmy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 85 proc. kosztów opracowania innowacyjnego produktu lub procesu we współpracy z jednostkami naukowymi. W drugim mogą liczyć na pokrycie do 70 proc. kosztów wdrożenia innowacji stworzonych w ramach pierwszego etapu.

Ważne, by pamiętać o terminie

Wnioski o dotacje w etapie usługowym można składać do 28 maja 2020 r. Przedsiębiorcy mogą otrzymać do 340 tys. zł dofinansowania na usługi jednostek naukowych, które pomogą w opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego produktu lub procesu. Wsparciem może być objęty, zarówno wyrób czy usługa, jak i technologia lub nowy projekt wzorniczy. Całkowity koszt projektu nie może przekroczyć 400 tys. zł, a wkład własny przedsiębiorstwa to co najmniej 15 proc. kosztów projektu.

O dofinansowanie kosztów wdrożenia pomysłu na innowację technologiczną mogą ubiegać się wyłącznie ci przedsiębiorcy, którzy opracowali ją w I etapie konkursu. O takie wsparcie można się ubiegać do 7 lipca 2020 r. Całkowity koszt projektu wdrożeniowego nie może przekroczyć 800 tys. zł. Wysokość wkładu własnego przedsiębiorcy zależy od wielkości firmy (małe, średnie) oraz miejsca wdrożenia innowacji (zgodnie z mapą pomocy regionalnej).

Kilka opcji dla firm

Równolegle trwają konkursy na dofinansowanie projektów wpisujących się w realizację rządowego programu Dostępność Plus. Różnią się one od konkursów ogólnych głównie kryteriami oceny dotyczącymi rezultatów projektów. Innowacje muszą być produktowe, a wnioskodawcy muszą wykazać przydatność opracowanych rozwiązań w eliminowaniu konkretnych barier dostępności m.in. dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami (fizycznymi lub poznawczymi) lub osób czasowo mniej sprawnych. Bariery dostępności dotyczą też kobiet w ciąży, osób z małymi dziećmi w wózkach, osób poruszających się z nieporęcznym lub ciężkim bagażem, ale też osób o nietypowym wzroście.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/PARP/DoS, md

Zobacz więcej na temat: PARP firma zmiany 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukcesja to w wielu firmach rodzinnych temat tabu. PARP służy doradztwem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:10
Firmy rodzinne to przedsiębiorstwa, w których pracuje co najmniej dwóch członków rodziny i przynajmniej jeden z nich ma istotny wpływ na zarządzanie firmą. Takie firmy tworzą w Polsce już ponad 18 procent całości PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon na innowacje. PARP wspiera rozwój nowoczesnych technologii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 19:50
Firmy mają szansę na pozyskanie dodatkowego dofinansowania przy wprowadzaniu na rynek swoich innowacyjnych produktów i usług, zwłaszcza tych, które nawiązują do tematyki dostępności - a więc dostosowywania oferty do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z mobilnością. W pozyskaniu środków pomaga Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, oferując przedsiębiorcom tzw. bon na innowacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla innowacji. PARP ma dla przedsiębiorców specjalny bon

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:00
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomaga firmom w rozwijaniu dobrych pomysłów i wdrażaniu ich na rynek. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. bon na innowacje. Anna Forin z PARP wyjaśniała w radiowej Jedynce, że dzięki temu MŚP mogą pozyskać środki na przykład na przeprowadzenie badań przez jednostki naukowe. Pomysły firm muszą uwzględniać potrzeby osób mających problemy z mobilnością czy percepcją.
rozwiń zwiń