X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Żółta kartka" dla firmy. Przedsiębiorcy mają teraz prawo do błędu

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 08:53
Od nowego roku początkującym przedsiębiorcom przysługuje prawo do błędu. Dzięki niemu w przypadku pomyłki, za którą do niedawna groziła np. grzywna, firma otrzyma teraz co najwyżej pouczenie.
Audio
  • "Żółta kartka" dla firmy. Przedsiębiorcy mają teraz prawo do błędu (Aleksandra Tycner/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, fizkes

Wiceminister rozwoju Marek Niedużak mówi, że prawo przysługuje przedsiębiorcom zarejestrowanym w CEiDG w ciągu pierwszego roku działalności.

- Jeżeli taki przedsiębiorca dopuści się niezbyt poważnego błędu, a potem go naprawi, to uniknie kary administracyjnej. Do takiego błędu prawo ma się tylko raz - wyjaśnia.

Eksperci pozytywnie o nowych regulacjach

Przepisy chwalą środowiska biznesowe. Ekspert Pracodawców RP Piotr Wołejko ocenia, że prawo do błędu to dobry pomysł, bo początkujący przedsiębiorcy powinni mieć na początku działalności swego rodzaju taryfę ulgową. Jego zdaniem prawo do błędu może pozytywnie wpłynąć na relacje państwo-biznes.

Podobnie nowe rozwiązania ocenia główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski. Ekspert zwraca uwagę, że prawo gospodarcze jest skomplikowane, więc zwłaszcza małe, początkujące firmy mogą łatwo popełnić błąd.

- W związku z tym należy stawiać na partnerskie relacje urzędów z przedsiębiorcami - podkreśla.

Prawo do popełnienia błędu będzie obowiązywać przez rok od założenia firmy bądź przez 3 lata od zakończenia lub zawieszenia poprzedniej działalności.

PolskieRadio24.pl, Aleksandra Tycner, Jedynka, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niższe podatki, ułatwienia dla biznesu. Rok 2019 rokiem wielu zmian w gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:20
Rok 2019 upłynął m.in. pod znakiem zmian prawnych i finansowych dla przedsiębiorców i podatników. Gospodarka kończy rok wzrostem na poziomie 4 proc., a ekonomiści podkreślają dobrą koniunkturę wśród firm, rosnące wpływy z CIT, ograniczenie szarej strefy i nowe rozwiązania proinwestycyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia dla biznesu, walka z zatorami płatniczymi. Co nowego dla firm w nowym roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 12:19
Dziś wchodzi w życie duża część Pakietu Przyjazne Prawo. W pakiecie znalazło się między innymi prawo do popełnienia błędu przez początkujących przedsiębiorców. Dziś wchodzi w życie również ustawa, która ma ograniczyć zatory płatnicze.
rozwiń zwiń