X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minimalna płaca w górę o kilkaset złotych. Wzrośnie też stawka godzinowa

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 11:32
Od dziś płaca minimalna wynosi 2 600 złotych. Jest to wzrost o 350 złotych w stosunku do roku ubiegłego. Do 17 złotych z 14 złotych i 70 groszy w roku ubiegłym wzrosła też minimalna stawka godzinowa.
Audio
  • Stanisław Szwed: sytuację finansową części pracowników poprawią również przepisy, zgodnie z którymi dodatek za wysługę lat nie będzie wliczany do minimalnej pensji (IAR)
  • Marlena Maląg: w porównaniu do roku 2015 płaca minimalna wzrosła o 850 złotych, czyli o prawie połowę w ciągu ostatnich pięciu lat (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
  • Do 2600 zł brutto wzrasta płaca minimalna
  • Tym samym w górę idzie też minimalna stawka godzinowa
  • Od dziś wchodzą też zmiany dot. dodatku stażowego

W porównaniu do roku 2015 płaca minimalna wzrosła o 850 złotych, czyli prawie o połowę w ciągu ostatnich pięciu lat - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodaje, że wzrost minimalnego wynagrodzenia pozytywnie wpłynie na sytuację finansową najsłabiej zarabiających.

Zmiany ws. dodatku stażowego

pieniądze portfel 1200 free
Minimalna płaca w górę, zmiany w dodatku stażowym. Co czeka pracowników w nowym roku?

Sytuację finansową części pracowników poprawią również przepisy, zgodnie z którymi dodatek za wysługę lat nie będzie wliczany do minimalnej pensji - zwraca uwagę wiceminister resortu Stanisław Szwed. Podkreśla, że na tę zmianę bardziej czekali pracownicy z długim stażem pracy, którzy dostawali niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego, niż przykładowo zaczynający pracę absolwenci.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: płaca minimalna wynagrodzenia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minimalna płaca w górę, zmiany w dodatku stażowym. Co czeka pracowników w nowym roku?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 14:01
W nowym roku, zgodnie z zapowiedziami, będziemy mieli wyższą płacę minimalną. Pracownicy mogą spodziewać się też kilku "punktowych" zmian w prawie pracy. Wiadomo też, że w 2020 roku będzie zdecydowanie mniej szans na zrobienie większych, niedzielnych zakupów - w całym roku ma być tylko siedem niedziel handlowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost płacy minimalnej stał się faktem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 14:43
Ponad 1,5 mln osób pracujących za minimalne wynagrodzenie może liczyć na solidną podwyżkę od stycznia 2020 roku. Minimalna pensja wzrośnie bowiem do 2,6 tys. zł brutto, co daje więcej o 350 zł miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost zarobków i zatrudnienia. Znamy nowe dane GUS-u

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 14:05
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej w okresie trzech kwartałów br. wyniosło 4907,95 zł. Było o 7,3 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosło również zatrudnienie - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń