X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ciężki ruch ominie Oświęcim. Jest przetarg na budowę obwodnicy miasta

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 12:35
GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi ekspresowej S1. Według ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka trasa poprawi bezpieczeństwo w mieście i skomunikuje je z drogami krajowymi.
Beata Szydło i Andrzej Adamczyk
Beata Szydło i Andrzej AdamczykFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Jak przypomniał Andrzej Adamczyk podczas briefingu z okazji ogłoszenia przetargu, budowa obwodnicy Oświęcimia i całej drogi ekspresowej S1 od granicy państwa w Zwardoniu do autostrady A1 w Pyrzowicach, która ma być gotowa w 2023 r., stała się możliwa dzięki zwiększeniu przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego limitu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego ze 107 mld zł do 142 mld zł.

- To olbrzymia kwota, która pozwala budować nie tylko tą ważną, strategiczną drogę ekspresową (...). Pozwala budować te inwestycje, które Polsce, polskiej gospodarce są niezbędne, aby zdynamizować rozwój naszego kraju - wskazał Andrzej Adamczyk.

zakopianka 1200.jpg
Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Większy komfort i kierowców, i mieszkańców

Według niego budowy obwodnic miast są inwestycjami oczekiwanymi przez mieszkańców, dlatego rząd wkrótce ogłosi "program 100 obwodnic.

- Daje to poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, możliwości skomunikowania się z systemem dróg w sposób bezpieczny, przewidywalny i komfortowy - ocenił.

Europosłanka, była premier Beata Szydło przypomniała, że planowanie budowy trasy S1 i obwodnicy Oświęcimia rozpoczęło się w 2006 roku, w trakcie pierwszych rządów PiS.

- Dziś mamy ten moment szczęśliwy, kiedy możemy powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał słowa i po tylu latach ta inwestycja budowy obwodnicy Oświęcimia będzie podjęta, ogłoszona - oceniła.

Obwodnica Oświęcimia przebiegać będzie przez województwa: małopolskie i śląskie, powiaty: bieruńsko-lędziński, oświęcimski, gminy: Bojszowy i Oświęcim.

PolskieRadio24.pl, PAP, TT, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otwarto kolejny odcinek "zakopianki" na trasie S 7 Lubień-Naprawa

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 12:45
Na oddanej części trasy ekspresowej o długości 7,6 km ruch odbywa się tylko po jednej jezdni, w dwóch kierunkach. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 70 km/godz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 11:41
2019 rok przyniósł dla kierowców ważne zmiany, a podróżowanie po naszym kraju stało się szybsze i wygodniejsze. To dzięki otwarciu nowych fragmentów kluczowych dróg. Kierowcy pojechali m.in. nowymi odcinkami zakopianki, do ich dyspozycji oddana też została obwodnica Częstochowy na autostradzie A1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA: w 2019 r. udostępniono 50 km S5 i wyremontowano 77 km dróg w Wielkopolsce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 11:20
Udostępnienie 50 km drogi ekspresowej S5 łączącej Poznań z Wrocławiem oraz remont 77 km dróg krajowych to efekty prac na drogach zarządzanych przez GDDKiA w województwie wielkopolskim w 2019 roku. W projektowaniu na terenie województwa jest ponad 300 km dróg S10 i S11.
rozwiń zwiń