X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Znamy dane o partycypacji w pierwszym etapie PPK. Ponad milion zapisanych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 12:30
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował, że w firmach zatrudniających powyżej 250 osób do Pracowniczych Planów Kapitałowych zapisało się 1,128 mln pracowników. W sumie te firmy zatrudniają ok. 2,9 mln osób, co oznacza, że poziom partycypacji wyniósł 39 procent.
Paweł Borys na konferencji prasowej
Paweł Borys na konferencji prasowejFoto: TT/Grupa PFR

Z danych, przedstawionych przez Borysa wynika też, że partycypacja w PPK osób poniżej 55. roku życia wynosi 46 proc. 

W sumie, w firmach zatrudniających powyżej 250 osób, programami w PPK i we wszystkich programach PPE (Pracownicze Plany Emerytalne) wynosi 1,55 mln.

Tanie oszczędzanie

- Pracownicze Plany Kapitałowe są tanim systemem oszczędzania, średnia wysokość opłaty za zarządzanie wynosi 0,37 proc. - mówił prezes PFR Paweł Borys. Fundusz nie ma informacji, by któryś z pracodawców nie wywiązał się z obowiązku stworzenia PPK - dodał.

- Najbardziej się cieszymy, że PPK są systemem tanim, średnia opłata za zarządzanie wynosi 0,37 proc. Patrząc na poziomy opłat pobierane w podobnych programach na świecie - nie mówiąc o tym, co było pobierane w Polsce przy różnych produktach - jest to bardzo atrakcyjny, niski poziom - powiedział prezes PFR.

Paweł Borys dodał, że dopuszczonych do obsługi programu jest obecnie 20 instytucji finansowych. Szef Polskiego Funduszu Rozwoju poinformował ponadto, że dotychczas do Funduszu nie dotarły informacje, aby pracodawcy nie wywiązali się z obowiązku utworzenia PPK.

Nowy system

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsze do systemu weszły największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach. Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób.

PolskieRadio24.pl, PAP, PFR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak: Otwarte Fundusze Emerytalne kosztowały nas dużo czasu i sporo pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 19:32
- Od końca lat 90. ostro krytykowałem takie rozwiązanie jak OFE. Wydaje się, że zmarnowaliśmy dużo czasu i sporo pieniędzy - powiedział w radiowej Jedynce Janusz Szewczak, poseł PiS. Na temat tego, jak w Polsce powinien wyglądać system emerytalny, w "Debacie Jedynki" dyskutował również parlamentarzysta PO Janusz Cichoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sachajko: środki z PPK też mogą zostać odebrane Polakom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 18:52
- Nie wiemy, co może się stać, na przykład za dwa lata, ze środkami z pracowniczych planów kapitałowych, jeśli zabraknie pieniędzy w budżecie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gazeta Polska Codziennie": obawy przed PPK większe niż sądzono

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:26
Średni poziom udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników oscyluje w okolicach 40 proc. - pisze piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń