X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polska eksportem stoi. Poznaliśmy najlepsze firmy wysyłające swoje towary za granicę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:19
W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbył się Kongres Eksporterów Polskich, podczas którego wręczono nagrody polskim przedsiębiorcom i firmom, jakie mogą pochwalić się sukcesami w eksporcie swoich towarów do różnych krajów świata.
Audio
  • Poznaliśmy najlepszych polskich eksporterów (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich przyznało swoje nagrody już po raz 17. Nagrodzone zostały polskie firmy, które wyróżniają się na rynku eksportowym.

Obecna na gali prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego podkreślała, że eksport jest kwestią fundamentalną dla polskiej gospodarki.

- Polski eksport rozwija się świetnie. Producenci radzą sobie coraz lepiej, decydują się na wkraczanie na te rynki, na których ich dotychczas ich nie było. To bardzo dobrze, bo w eksporcie nie ma nic gorszego niż monokultura, czyli koncentrowanie się na jednym produkcie czy jednym rynku. Tu mamy dywersyfikację, która służy polskiemu eksportowi - mówiła.

Dobrze radzi sobie zwłaszcza polska żywność

- Eksport artykułów rolno-spożywczych wygląda bardzo dobrze -  zauważa Tomasz Zmiejko z departamentu współpracy międzynarodowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak dodaje, w tym roku polskie firmy z tego sektora zapewne pobiją kolejny rekord wartości eksportu, która ma wynieść ponad 30 miliardów euro. Sama nadwyżka w bilansie ma przekroczyć 11 mld euro.

Jednym z laureatów jest Firma Lubaz, zajmująca się produkcją wyrobów z poliuretanu. Krzysztof Przybyłko z działu prasowego spółki mówi, że to wielkie wyróżnienie dla jego firmy. Jak dodaje, Lubaz eksportuje obecnie swoje towaru do 36 krajów.

W Konkursie Stowarzyszenie Eksporterów Polskich mogą wziąć udział eksporterzy ze wszystkich regionów Polski z następujących branż: chemicznej, elektromaszynowej, metalurgicznej, meblarskiej, motoryzacyjnej, rolno-spożywczej w kategoriach firm: małych, średnich i dużych.

Według danych GUS polski eksport w okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku wyniósł 153,3 mld euro. To wzrost o 4,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: eksport handel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska potentatem w produkcji śrubek i nakrętek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:39
Nasz rynek tzw. elementów złącznych należy do największych w Europie, a w ciągu kilku lat może nawet wspiąć się na podium - informuje  "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy zajmują pierwsze miejsce w polskim eksporcie. Raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 12:49
Polski eksport do Niemiec zależy od zagranicznego popytu na niemieckie towary i usługi, w których zawarty jest polski komponent
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska tytoniowym potentatem. Pod względem eksportu jesteśmy w światowej czołówce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:38
Polska jest 3. w świecie i 2. w Europie eksporterem wyrobów branży tytoniowej. Należymy też do największych producentów tytoniu w UE - wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny. W 2019 r. wartość eksportu z Polski produktów tego sektora przekroczy 4,1 mld euro, a importu - 1 mld euro - dodali.
rozwiń zwiń