X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Janusz Wojciechowski: wkrótce przedstawię plan działań na najbliższe 5 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 12:45
Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zapowiedział, że 10 grudnia na konferencji w Brukseli zaprezentuje swoją wizję i szczegółowe plany działań na rzecz wsi oraz rolnictwa w krajach Unii Europejskiej, w tym - w Polsce.
Janusz Wojciechowski
Janusz WojciechowskiFoto: PA/EPA/OLIVIER HOSLET
  • Janusz Wojciechowski zaczyna swoją kadencję na stanowisku unijnego komisarza ds. rolnictwa
  • 10 grudnia ma przedstawić swoje plany na nadchodzące 5 lat
  • Przed Januszem Wojciechowskim wiele wyzwań, m.in. pilotowanie reformy Wspólnej Polityki Rolnej

- Dziś zaczyna się mój 5-letni mandat w Komisji Europejskiej. Moją wizję i plany działań na rzecz wsi i rolnictwa europejskiego, także polskiego, przedstawię na konferencji rolnej w Brukseli 10 grudnia. Problemy i wyzwania wielkie. Proszę o wsparcie szczerą krytyką i dobrą radą - napisał na Twitterze Janusz Wojciechowski.

Nowa Komisja Europejska zaczyna pracę

W środę w głosowaniu w Strasburgu Parlament Europejski zatwierdził skład Komisji Europejskiej zaproponowany przez nowo wybraną przewodniczącą Ursulę von der Leyen. Oznacza to, że nowa Komisja formalnie rozpoczęła pracę w dniu 1 grudnia.

Janusz Wojciechowski 1200 EastNews.jpg
Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

Tuż po głosowaniu Janusz Wojciechowski powiedział dziennikarzom, że będzie robił wszystko, by unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka rolna UE bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu.

Wśród swoich pierwszych zadań wymienił kontynuowanie prac związanych z reformą wspólnej polityki rolnej.

- Nie będę ustawał w wysiłkach, by uzyskać jak najkorzystniejszy budżet na Wspólną Politykę Rolną" - powiedział. Wskazał, że wyzwaniem będzie też kwestia wyrównania poziomu dopłat między państwami członkowskimi.

PolskieRadio24.pl, PAP, Twitter, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielan o Januszu Wojciechowskim: będzie miał olbrzymie wpływy w Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:40
- Teka rolnictwa w Komisji Europejskiej, którą dzierży Janusz Wojciechowski, jest potężna. To ponad 1/3 budżetu unijnego. Dzięki naszemu komisarzowi będziemy mogli zrównać średnie dopłaty dla rolników ze średnią europejską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Bielan, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Żelazowska: Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na Janusza Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 16:30
- Przypomnę, że Janusz Wojciechowski był kiedyś członkiem PSL i pełnił wysoką funkcję - powiedziała Bożena Żelazowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego, która przyznała na antenie Polskiego Radia 24, że ten postanowił odejść, bo uznał, że PiS lepiej reprezentuje interesy rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o przyszłości UE: bardzo istotnym wyzwaniem jest utrzymanie spójności

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:03
Ursula von der Leyen jest oficjalnie szefową Komisji Europejskiej. Parlamentu Europejski zatwierdził w środę skład nowej Komisji Europejskiej. Nowa przewodnicząca przedstawiła europosłom swój plan dla Europy. Niemiecka polityk zapowiedziała miedzy innymi transformację ekologiczną, regulacje cyfrowe i inwestycje w innowacje.
rozwiń zwiń