X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zagraniczne firmy polubiły Polskę. W naszym kraju ich przybywa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:08
Polska przyjaznym krajem dla firm zagranicznych. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce w 2018 r. działalność gospodarczą prowadziło niemal 27 tys. podmiotów z kapitałem zagranicznym. To o 21 proc. więcej niż w roku 2017.
Audio
  • Zagraniczne firmy polubiły Polskę. W naszym kraju ich przybywa (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Warszawa
WarszawaFoto: shutterstock, TTstudio

Polska jest bezpiecznym krajem dla zagranicznych inwestycji. Bardzo duża populacja zagranicznych przedsiębiorstw w naszym kraju dotyczy firm zakładanych przez obywateli Ukrainy - wskazuje minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dodaje, widać to nie tylko w CEIDG, ale też w ZUS-ie.

- Polska jest dzisiaj najbezpieczniejszych państw w Unii Europejskiej. To element, który coraz częściej determinuje przyjazd do Polski inwestorów zagranicznych - podkreśla. Dodaje, że władzom zależy na podtrzymaniu tego trendu. W tym celu wszystkie przepisy związane z prowadzeniem działalności w Polsce zostały uproszczone.

Polska "bezpieczną przystanią"

Zagraniczni inwestorzy przybywają do nas z różnych kierunków. Zdaniem Piotra Soroczyńskiego z Krajowej Izby Gospodarczej, Polska cieszy się uznaniem innych krajów, jako miejsce do prowadzenia biznesu. Jak mówi ekspert, część firm, które w ostatnim czasie pojawiły się w Polsce, to firmy, które do tej pory działały na Wyspach. Teraz - w związku z brexitem - szukają "bezpiecznego" miejsca do prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej.

Ekonomista zwraca też uwagę na fenomen dotyczący firm ze wschodu, które działają na zasadzie pośrednictwa pracy głównie dla obywateli Ukrainy. Zaznacza, że jest to wygodne dla firm, jak i dla samych pracowników, którzy łatwiej mogą znaleźć pracę w Polsce.

Podczas tegorocznego exposé premier Mateusz Morawiecki wyraźnie zaznaczył, że polityka gospodarcza rządu nastawiona będzie przede wszystkim na wsparcie zarówno firm polskich, jak i zagranicznych.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gembicka: ten rok zapowiada się bardzo dobrze jeśli chodzi o nowe inwestycje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 20:00
- W 2018 r. zanotowaliśmy 38-procentowy wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Dały to ważne zmiany, które weszły w życie w połowie zeszłego roku i dotyczyły Polskiej Strefy Inwestycji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Gembicka, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: kluczowe będzie zachęcenie prywatnych firm do inwestowania

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:15
W Pakiecie dla Przedsiębiorców, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki, znalazły się propozycje 9-proc. podatku CIT do dwóch milionów euro przychodów, prostego PIT - ryczałt do dwóch milionów euro, miliarda złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów oraz ulgi w płatności ZUS dla małych firm, która średnio wyniesie 500 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: nie mamy dziś obaw co do przyszłości polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 22:00
- Wydaje mi się, że to wydarzenie, które zostało zainicjowane cztery lata temu, staje się najbardziej prestiżowym gospodarczym wydarzeniem w naszym kraju. W 2015 r. zastanawialiśmy się co się będzie działo z polską gospodarką i przyszłością Polski w UE i w świecie, a dziś tych obaw nie mamy - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów.
rozwiń zwiń