X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

"Gazeta Polska Codziennie": obawy przed PPK większe niż sądzono

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:26
Średni poziom udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 250 pracowników oscyluje w okolicach 40 proc. - pisze piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dane o ok. 40 proc. partycypacji w PPK wynikają z opracowania ekspertów Instytutu Emerytalnego. "GPC" podaje, że to pierwsze badanie opartego na rzeczywistych danych przedstawionych przez pracodawców. Jego autorami są dr Antoni Kolek oraz dr Marcin Wojewódka.

Jaka część pracowników decyduje się na udział w PPK?

W ich ocenie poziom udziału w PPK na początku oszczędzania, w przypadku firm zatrudniających powyżej 250 pracowników, w IV kwartale 2019 r. może nieznacznie przekraczać 40 proc. Wskazują jednocześnie, że zgodnie z założeniami przyjętymi przez projektodawców PPK partycypacja w systemie miała być dużo wyższa, pierwotnie szacowana nawet na 75 proc. - zaznacza "GPC".

W artykule napisano, powołując się na opinie ekspertów, że zestawienie rzeczywistych danych liczbowych otrzymanych od pracodawców wskazuje, że poziom partycypacji w PPK, liczony jako stosunek osób zapisanych do systemu do liczby wszystkich osób zatrudnionych przez dany podmiot, jest bardzo zróżnicowany. Ich zdaniem poziom udziału w PPK w badanej grupie podmiotów był bardzo skrajny – wynosił 6 oraz 95 proc.

"W przypadku przytłaczającej większości pracodawców poziom partycypacji w PPK oscyluje między 20 a 69 proc." – informują Kolek i Wojewódka cytowani przez "GPC".

Więcej - w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Polskie Radio 24, GPC, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: program PPK jest szczególnie atrakcyjny dla mniej zarabiających

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 17:01
Przyszli emeryci oprócz pieniędzy z ZUS-u mają również otrzymać emeryturę z Pracowniczych Planów Kapitałowych. Program ten objął od lipca około 3,3 mln największych polskich firm. Z początkiem następnego roku przyjdzie kolej na te mniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju: PPK są bardzo bezpiecznym programem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 08:32
- W tej chwili ponad 3 miliony Polaków może zapisać się do nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówi w "Sygnałach Dnia" Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We wtorek 12 listopada ważny termin dla dużych firm w sprawie PPK

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 13:25
Pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 pracowników mają czas do 12 listopada, na zawarcie umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) z wybraną instytucją finansową. Zatrudnieni, po podpisaniu w ich imieniu tej umowy, stają się uczestnikami PPK.
rozwiń zwiń