X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wsparcie dla rolniczego handlu detalicznego. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 08:48
Rolnicy, którzy wytwarzają produkty spożywcze w gospodarstwie i sprzedają je bezpośrednio konsumentom mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W najbliższy czwartek startuje poddziałanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pt. "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".
Audio
  • ARiMR pomoże w rolniczym handlu detalicznym (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

O pomoc finansową mogą się starać rolnicy ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy już prowadzą, bądź zamierzają prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż swoich produktów przypomina Tomasz Kuśnierek p.o. zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Lista produktów przetwarzanych i jednocześnie zbywanych (wymóg łączny) obejmuje m.in. przetwory z owoców i warzyw, np. soki, dżemy, kiszonki, marynaty i koncentraty. A także przetwory zbożowe: mąki, kasze, płatki, oleje, oraz wędliny i produkty mleczne: śmietanę, jogurty i sery.

Pomoc jest przyznawana w postaci refundacji do 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na zakup maszyn i urządzeń oraz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Pieniądze mogą być też przeznaczone na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej. Dofinansowanie nie obejmuje zakupu środków transportu oraz używanych maszyn i urządzeń.

Przychody ze sprzedaży w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego do końca 2018 roku, do kwoty 20 tys. zł. były zwolnione z podatku dochodowego, zaznacza Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. W tym roku ta kwota została zwiększona.

Od 1 stycznia kwota wolna od podatku wynosi 40 tys. zł. w danym asortymencie. Jeżeli ramach Rolniczego Handlu Detalicznego rolnik będzie posiadał więcej produktu niż na kwotę 40 tys. zł. – od pozostałej kwoty jest naliczany podatek zryczałtowany w wysokości 2%.

Dyrektor Mazowieckiego ODR przypomina, że doradcy pracujący w ośrodkach chętnie pomogą rolnikom w uzupełnianiu i składaniu wniosków.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej, która premiuje inwestycje innowacyjne, młodych rolników oraz uczestnictwo w unijnych lub krajowych systemach jakości.

Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia 2019 roku.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak