X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Na Nowym Nikiszowcu za rok pojawią się pierwsi mieszkańcy. Minister zawiesił wiechę

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 12:30
513 osób ma w sumie zamieszkać na osiedlu Nowy Nikiszowiec w Katowicach, które powstaje w ramach programu Mieszkanie Plus. Dziś minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, prezydent miasta Marcin Krupa oraz ich współpracownicy zawiesili na najwyższym budynku symboliczną wiechę.
Minister Jerzy Kwieciński, prezydent Marcin Krupa i ich współpracownicy z symboliczną wiechą
Minister Jerzy Kwieciński, prezydent Marcin Krupa i ich współpracownicy z symboliczną wiechąFoto: PAP/Hanna Bardo
  • Jerzy Kwieciński odwiedził budowę osiedla Nowy Nikiszowiec w Katowicach
  • To największe osiedle budowane w ramach Mieszkania Plus
  • Na Nowym Nikiszowcu wywieszono symboliczną wiechę
  • Pierwsze osoby wprowadzą się tam za rok

Jak mówił minister, Nowy Nikiszowiec pokaże "nową twarz" katowickiego Nikiszowca, a więc dzielnicy, kojarzącej się z zabytkową, śląską architekturą. Dodał, że 513 mieszkań na osiedlu "robi wrażenie". 

- Ważne, że ta inwestycja powstaje naprawdę szybko. (…) Pomysł na to osiedle powstał jesienią 2016 r.; dzisiaj możemy powiesić wiechę. W przyszłym roku, mamy nadzieję, że będzie ta budowa zakończona i będzie można zacząć zapraszać mieszkańców - powiedział minister.

Bliżej europejskiego standardu

Jak zaznaczył, rząd stara się zmieniać otoczenie prawne dla całej branży budowlanej, szczególnie dla mieszkalnictwa, chcąc aby takie osiedla powstawały jak najszybciej. Uznał też, że ta katowicka inwestycja pokazuje, że można coś dobrego robić dla społeczeństwa, we współpracy z samorządem.

- Zależy nam, aby program Mieszkanie Plus był widoczny w całym kraju. Myślę, że Nowy Nikiszowiec to będzie jedna z wizytówek tego programu, ale chcemy całą mapę Polski pokryć inwestycjami - mówił. Minister przypomniał, że są - na różnym etapie przygotowania - plany na inwestycje, które pozwolą na zbudowanie ponad 100 tys. mieszkań w całym kraju.

- Naszym celem jest to, żeby Polacy mieli dostęp do mieszkań, żeby mieli dostęp do mieszkań, na które będzie ich stać - dodał minister finansów oraz inwestycji i rozwoju, nawiązując do uruchomionego z początkiem tego roku programu dofinansowań do czynszów pod nazwą Mieszkanie na Start.

Jak mówił, Mieszkanie Plus zbliża nas do europejskiego standardu życia i budowy nowego modelu dobrobytu.

W ramach programu Mieszkanie Plus w Katowicach ma powstać - po osiedlu Nowy Nikiszowiec - także ok. 500 kolejnych mieszkań modelowych, zbudowanych na 6-hektarowym terenie w dzielnicy Szopienice.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Mieszkanie Plus budownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceprezes PFR Nieruchomości: będziemy mogli wybudować ponad 120 tys. mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 07:56
Nieruchomości znajdujące się w Banku Ziemi pozwalają na wybudowanie 120 tys. mieszkań, rowadzimy rozmowy ws. przejęcia kolejnych terenów, co pozwoli zbudować ich znacznie więcej - poinformował wiceszef PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński. Wskazywał, że do tej pory w ramach programu Mieszkanie Plus, zbudowano ok. tysiąca mieszkań, a dalszy tysiąc jest w budowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boom budowlany. Mieszkania drożeją, ale jest alternatywa - program Mieszkanie Plus

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 08:28
Prawie 9 tysięcy złotych - tyle ostatnio płaciło się za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie. Ceny mieszkań w dużych miastach idą w górę - tak wynika z ostatniego raportu Narodowego Banku Polskiego. Ale Polacy mają coraz częściej alternatywę dla mieszkań z rynku dzięki programowi Mieszkanie Plus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Mieszkanie+ na Białołęce. Lokale dostępne za pięć lat

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 18:00
Tysiąc sto mieszkań ma powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie+ na warszawskiej Białołęce. Spółka PFR Nieruchomości wybuduje je na działce u zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 2,5 tysiąca zgłoszeń do Mieszkania Plus w Radomiu. Duże zainteresowanie programem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 11:56
W Radomiu ankiety dla zainteresowanych inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus wypełniło ponad 2,4 tysiąca osób. To oznacza, że na jedno mieszkanie budowane w tym mieście przypada 20 zainteresowanych. Budowa 124 lokali ma się zacząć jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń