X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ARiMR pomaga rolnikom zabezpieczyć się przed klęskami. Końcówka zbierania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 12:19
Do 22 listopada 2019 r. rolnicy mogą składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

O uzyskanie pomocy mogą starać się dwie grupy potencjalnych beneficjentów. Po pierwsze rolnicy zajmujący się chowem lub hodowlą trzody chlewnej , którzy chcą realizować przedsięwzięcia zapobiegające rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń. Druga grupa to spółki wodne lub związki spółek wodnych.

- W pierwszym przypadku o dofinansowanie może ubiegać się rolnik będący osobą pełnoletnią, który ma nadany numer identyfikacyjny, posiada gospodarstwo rolne położone na obszarze Polski i prowadzi produkcję trzody chlewnej w liczbie co najmniej 50 sztuk- wyjaśnia Jolanta Duchnik - dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Uzyskane środki można przeznaczyć na budowę ogrodzenia chlewni, na wybudowanie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej, zakup urządzeń służących dezynfekcji, takich jak tunele , kurtyny lub bramy, oraz na dostosowanie pomieszczeń. Wysokość przyznanej kwoty wynosi 100 tysięcy złotych. Jeżeli operacja polega na wybudowaniu ogrodzenia chlewni , ustalone są koszty jednostkowe. Wynoszą one za wybudowanie metra ogrodzenia 200 złotych, wybudowanie furtki 610 złotych, a bramy 1820 złotych. Refundacji podlega do 80% kosztów kwalifikowanych.

Gdy o pomoc ubiega się spółka wodna lub związek spółek wodnych, to kwota otrzymanego wsparcia może wynieść nawet milion złotych. Uzyskane środki można przeznaczyć na zakup narzędzi służących ochronie gospodarstw przed powodziami i podtopieniami, takich jak koparki, ciągniki, rębaki do drewna, kosy spalinowe, kosiarki samobieżne oraz osprzęt do tych narzędzi.

Wnioski o wsparcie można składać w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, osobiście albo przez osobę upoważnioną. Możliwe jest też wysłanie wniosku przesyłką rejestrowaną za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

PolskieRadio24.pl, Dariusz Kwiatkowski, md


Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR: rusza nabór wniosków od grup producenckich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:20
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w poniedziałek 28 października rozpoczyna przyjmowanie wniosków o pomoc na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Będzie ona skierowana do nowych grup producentów rolnych - poinformował dyrektor biura prasowego Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla świadczących usługi dla rolnictwa. Trzeba pośpieszyć się z wnioskami

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 14:30
Do 20 listopada regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o pomoc w ramach działania "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych".
rozwiń zwiń