X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rosną wydatki na B+R. Premier: obecnie są historycznie wysokie

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 07:28
Premier Mateusz Morawiecki zwraca uwagę na coraz wyższe wydatki na działalność badawczą i rozwojową, które w zeszłym roku wzrosły o blisko 1/4. Te miliardy wydane na badania pozwolą nam zbudować gospodarkę przyszłości - napisał szef rządu na Twitterze.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM
  • Premier: mamy historycznie wysokie wydatki na B+R
  • W zeszłym roku wzrosły one o 1/4
  • Szef rządu: dzięki temu zbudujemy gospodarkę przyszłości

Premier wskazywał, że już teraz wydatki na B+R są na historycznie wysokim poziomie. Jak dodał, do tej pory Polski nie było stać na inwestowanie takich nakładów. Wyraził nadzieję, że przyczyni się to do szybkiej modernizacji polskiej gospodarki.


Sektor B+R się rozwija

GUS podał, że średnia wartość nakładów wewnętrznych na działalność B+R przypadająca na jednego mieszkańca w 2018 roku wyniosła 668 zł i wzrosła rok do roku o 24,6 proc. Liczba podmiotów w działalności B+R wzrosła w skali roku o 13,3 proc.


soboń 1200.jpg
Artur Soboń: polscy inżynierowie mają świetne pomysły. Wspieramy ich

Podobnie jak w latach poprzednich, głównymi sektorami finansującymi działalność B+R w 2018 r. był sektor przedsiębiorstw oraz sektor rządowy, których środki stanowiły odpowiednio 53,3 proc. oraz 35,4 proc. (wobec 52,4 proc. oraz 38,3 proc. w 2017 r.) wszystkich nakładów poniesionych na prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych.

Według GUS, w 2018 r. w działalność badawczo-rozwojową zaangażowanych było 266 tys. 283 osób, co oznacza wzrost w porównaniu do 2017 r. o 11,3 proc. 

PolskieRadio24.pl, TT, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie 1 mld zł na wsparcie innowacji. To pomoże Polsce awansować z szarego końca rankingów innowacyjności?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 19:10
1 mld zł - takim budżetem będzie dysponować nowy międzyresortowy program wspierania innowacji – Infostrateg. Rozpoczęcie prac nad jego powstaniem ogłosił w środę, 31 maja, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji konferencji Impact'17 w Krakowie. Czy projekt ten pomoże Polsce w przyszłości awansować z szarego końca rankingów innowacyjności, na którym nasz kraj znajduję się obecnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja sieci badawczej. Jakub Majmurek: państwo powinno wspierać innowacje

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:30
- Innowacje są czymś, co państwo powinno wspierać. Tyle tylko, że jesteśmy na szarym końcu krajów unijnych, jeśli chodzi o wsparcie badań i inwestycji w innowacje przez przedsiębiorstwa prywatne i publiczne. Tu potrzeba szerokiego i szczegółowego planowania - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej.
rozwiń zwiń