X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ARiMR ma kilkadziesiąt różnych form wsparcia dla rybaków i producentów ryb

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:58
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi szereg programów, w których producenci ryb mogą uzyskać dofinansowanie. Wszystkie poddziałania Agencji realizowane są w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze 2014-2020" .
Audio
  • Wsparcie dla rybaków. ARiMR ma dla nich ofertę (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Pierwsze nabory wniosków do programu "Rybactwo i Morze" rozpoczęły się w 2016 roku przypomina Tomasz Kuśnierek p.o. zastępcy prezesa ARiMR. Jednocześnie dodaje, że program cieszy się dużą popularnością wśród rybaków. Dotychczas zakontraktowaliśmy ponad 50% środków, czyli około 1,3 mld złotych, podkreśla Kuśnierek. Zdaniem prezesa, to bardzo dobry wynik.

W ciągu trzech lat trwania naborów w ramach programu "Rybactwo i Morze" złożonych zostało ponad 6,5 tysiąca wniosków. Kwota dofinansowania to niemal 3 mld zł.

Program Operacyjny Ryby to blisko 40 działań i poddziałań. Tomasz Kuśnierek wskazuje, że najwięcej wniosków składanych jest na realizację inwestycji produkcyjnych w akwakulturę, czyli na budowę, rozwój i wyposażenie gospodarstw rybackich. Z pomocy finansowej udzielanej w ramach programu najchętniej korzystają rybacy morscy – podkreśla prezes.

Pomoc skierowana jest przede wszystkim do organizacji producentów ryb. Pod koniec roku planowane są kolejne działania, na które będzie można składać wnioski. Będą to między innymi programy dotyczące rekompensat za szkody wyrządzone połowom przez ptaki i ssaki oraz wyładunku i wykorzystania całości połowów.

Jarosław Zięciak z Pobierowa, właściciel kutra, już kilkakrotnie korzystał z programów wspierających rybaków. Przedsiębiorca jest zainteresowany programem dotyczącym zbierania utraconych narzędzi połowowych i odpadów morskich. Pomoc w tym programie przyznaje się w formie zwrotu poniesionych kosztów.

Informacje na temat Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze 2014-2020" oraz o zbliżających się naborach można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz na stronie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Materiał opracowany przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR ryby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od czwartku ARiMR przyjmuje wnioski dot. pomocy dla producentów trzody i ryb

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 13:40
Od 10 do 14 grudnia br. producenci trzody chlewnej z obszaru objętego programem bioasekuracji oraz hodowcy ryb słodkowodnych, którzy ponieśli straty w wyniku suszy, mogą składać wnioski o pomoc - poinformowała Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń