X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budżet unijny. Janusz Wojciechowski: kluczowe decyzje zapadną w połowie 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 09:47
Przyszły komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski przewiduje, że decyzje dotyczące nowego unijnego budżetu zapadną w przyszłym roku. Na antenie radiowej Trójki polityk ocenił, że propozycja aktualnej, fińskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej nie będzie przedmiotem dalszych debat.
Audio
  • Janusz Wojciechowski: środki na politykę rolną w nowym budżecie Wspólnoty powinny umożliwić realizację wyzwań środowiskowych i klimatycznych (IAR)
  • Janusz Wojciechowski: decyzje ws. budżetu - w połowie 2020 roku (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photo Veterok

- Prawdopodobnie decyzje budżetowe zapadną w końcu w drugiej połowie roku podczas prezydencji niemieckiej, tego należy się spodziewać. Podczas wysłuchania w Parlamencie Europejskim powiedziałem i to powtarzam: jestem za tym, żeby budżet na Wspólną Politykę Rolną był odpowiedni i silny - powiedział przyszły komisarz do spraw rolnictwa.

Będą cięcia, ale Polska zawalczy o swoje

Zdaniem Janusza Wojciechowskiego, środki na politykę rolną w nowym budżecie Wspólnoty powinny umożliwić realizację wyzwań środowiskowych i klimatycznych. Obecny projekt przewiduje siedmioletnie wydatki na Wspólną Politykę Rolną na poziomie 365 miliardów euro. Oznacza to 5-procentowe cięcia w ujęciu nominalnym.

Mniej środków ma trafić również w postaci dopłat dla rolników, ale Janusz Wojciechowski ocenił, że obecna propozycja Komisji Europejskiej częściowo wyrównuje nierówności w zakresie dotacji dla poszczególnych państw.

- W zasadzie wszyscy politycy w UE mają świadomość tego, że takich nierówności nie może być, że to niesprawiedliwe, że to budzi bardzo poważny opór w państwach członkowskich, tych które są poniżej tej średniej a to kilkanaście państw. (...) Trzeba ten proces przyspieszyć, myślę, że to będzie przedmiotem debat politycznych, sądzę, że przyniesie to efekty - zapewnił Janusz Wojciechowski. Jak dodał, taka decyzja nie należy do komisarza do spraw rolnictwa lecz do Parlamentu i Rady Europejskiej.

Kiedy nowa Komisja Europejska?

Janusz Wojciechowski powiedział również, że Europarlament powinien zatwierdzić skład nowej Komisji pod koniec listopada. Tym samym rozpocznie ona prace z początkiem grudnia.

PolskieRadio24.pl, IAR, Trójka, md

Zobacz więcej na temat: budżet ue Janusz Wojciechowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Piotr Wawrzyk: przyjęcie perspektywy finansowej wymaga jednomyślności państw UE

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:01
- Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział że negocjacje dotyczące dopłat dla rolników skończą się najwcześniej za rok. To będą bardzo trudne rozmowy. Nie tylko będą uwzględnione w nich nowe wyzwania stojące przed UE, ale mamy do czynienia z brexitem, co automatycznie może spowodować zmniejszenie budżetu – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negocjacje budżetowe szefów państw Unii. Polska odrzuca propozycję Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 09:21
Przyszły unijny budżet po 2020 roku to główny temat drugiego dnia szczytu z udziałem europejskich przywódców w Brukseli. Dyplomaci spodziewają się gorącej dyskusji, ale rozstrzygających decyzji nie będzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt budżetu Unii Europejskiej. Polska wśród krytyków Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 16:35
Finlandia, kierująca pracami Unii, została skrytykowana za projekt europejskiego budżetu po 2020 r. Najnowsza propozycja została oceniona przez przywódców Wspólnoty w drugim dniu szczytu w Brukseli.
rozwiń zwiń