X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jerzy Kwieciński: wolimy, by mBank trafił do instytucji krajowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:10
Jest zrozumiałe, że jako rząd jesteśmy zainteresowani, żeby te aktywa przeszły w ręce instytucji, które są bardziej krajowe aniżeli zagraniczne - powiedział w Polskim Radiu 24 minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, odnosząc się do nieoficjalnych informacji o możliwości kupna mBanku przez PZU.
Audio
  • Jerzy Kwieciński: wolimy, by mBank trafił do instytucji krajowych (Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Minister odniósł się do spekulacji dotyczących przyszłości mBanku i doniesień medialnych, z których wynika, że mBank może zostać przejęty przez PZU lub przez kontrolowany przez ubezpieczyciela bank Alior.

- My jako państwo polskie, mam na myśli nie tylko rząd, ale i instytucje finansowe, patrzymy, co się dzieje na rynku. I jeżeli pojawiają się jakieś ciekawe aktywa instytucji finansowych, powinniśmy być tego typu aktywami zainteresowani. Również nasze krajowe instytucje powinny być tym zainteresowane, bo to najczęściej dochodzi do przejęcia tego typu aktywów nie przez rząd, tylko przez instytucje finansowe - powiedział minister.

Dodał, że "była dosyć znana analiza (...) prowadzona przez różne instytucje międzynarodowe, która pokazała, że kraj, który nie ma właściwego panowania nad swoim sektorem finansowym, w okresach kryzysowych bardzo traci. Po prostu kapitał z tych instytucji finansowych ucieka".

Niemcy chcą sprzedać mBank

Niemiecki Commerzbank poinformował niedawno w komunikacie prasowym, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku. Commerzbank ma ok. 70 proc. udziału w akcjonariacie mBanku. Utworzony w 1986 r. mBank (pierwotnie BRE – Bank Rozwoju Eksportu) jest czwartym pod względem aktywów oraz piątym według kredytów netto i depozytów na koniec czerwca 2019 r. bankiem uniwersalnym w Polsce.

Udział mBanku w aktywach sektora wynosi 7,8 proc., a w kredytach i depozytach około 7 proc. Bank obsługuje 4,6 mln klientów detalicznych i 25,0 tys. klientów korporacyjnych w Polsce oraz niemal 938 tys. klientów w Czechach i na Słowacji. Aktywa banku pod koniec czerwca 2019 roku wynosiły 152,4 mld zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, Polskie Radio 24, md


Zobacz więcej na temat: mBank Jerzy Kwieciński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeden z największych banków trafi na sprzedaż. Co dalej z mBankiem?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 13:20
Mamy już formalne potwierdzenie, że mBank - jeden z najpopularniejszych i największych polskich banków - będzie sprzedany. Taka deklaracja pojawiła się w nowej strategii Commerzbanku, który jest jego głównym udziałowcem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKO BP nie wyklucza zainteresowania przejęciem mBanku

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:20
Jeżeli formalnie mBank zostanie zaprezentowany jako aktywo na sprzedaż, to będziemy się temu przyglądać - powiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.
rozwiń zwiń