X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

MPiT podsumowuje cztery lata. W dziedzinie wsparcia dla biznesu działo się sporo

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:13
Konstytucja Biznesu, mały ZUS, sukcesja firm, pakiet małych i średnich przedsiębiorstw, a także nowe prawo zamówień publicznych - to jedne z najważniejszych aktów prawnych opracowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w ostatnich 4 latach.
Audio
  • Marek Niedużak: Konstytucja Biznesu to bardzo przekrojowe rozwiązanie dotyczące praktycznie każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce (IAR)
  • Marek Niedużak: bardzo istotne rozwiązania znalazły się w ustawie o sukcesji firm (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photo: pixabay.com/CC0 Public Domain

Wiceminister resortu Marek Niedużak podkreślił, że Konstytucja Biznesu, która weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku, to bardzo przekrojowe rozwiązanie dotyczące praktycznie każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce.

Odpowiedź na problemy z sukcesją

Marek Niedużak dodał, że bardzo istotne rozwiązania znalazły się też w ustawie o sukcesji firm, która weszła w życie 25-go listopada 2018 roku.

- Umożliwia ona przetrwanie firmie prowadzonej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej śmierć przedsiębiorcy - dzięki ustawie stworzony został okres przejściowy, kiedy firma zarządzana jest przez zarządcę sukcesyjnego, a jednocześnie daje to czas spadkobiercom na decyzję co dalej - wyjaśnił.

Szykują się dalsze zmiany

Od 1-go stycznia wejdą w życie kolejne rozwiązania przygotowane przez resort. To nowelizacja ustawy w celu ograniczenia zatorów płatniczych oraz pakiet przyjazne prawo, a od 1-go marca prosta spółka akcyjna.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt "Polska Dolina Krzemowa". J. Emilewicz: mamy potencjał

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:29
Projekt "Polska Dolina Krzemowa" zainicjowała w Poznaniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem, Polska może dzięki sektorowi zaawansowanych technologii osiągać niebawem podobne przychody co oryginalna, amerykańska Silicon Valley.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacje rodzinne zbudują kapitał krajowych firm. Ruszają konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:54
Fundacje rodzinne posłużą budowie kapitału polskich firm i wzmocnieniu rodzimych marek - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak, ogłaszając początek konsultacji społecznych nad nowym rozwiązaniem prawnym umacniającym sukcesję firm rodzinnych
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Emilewicz: innowacyjne projekty naukowców wzmocnią polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 16:37
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii liczy, że innowacyjne projekty naukowców z Sieci Badawczej Łukasiewicz będą wzmacniać polską gospodarkę. O nadziejach związanych z wprowadzaniem na rynek rozwiązań opracowanych przez polskich naukowców minister mówiła w Poznaniu na Innovatorium Łukasiewicza.
rozwiń zwiń