X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Konwencja PiS w Katowicach. Jerzy Kwieciński: stawiamy na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 13:37
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział przygotowanie Narodowego Planu Rozwoju. Na konwencji programowej w Katowicach szef resortu podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość chce, by motorem rozwoju Polski i jej gospodarki były inwestycje.
Beata Szydło i Jerzy Kwieciński w czasie konwencji w Katowicach
Beata Szydło i Jerzy Kwieciński w czasie konwencji w Katowicach Foto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Jerzy Kwieciński: przygotujemy Narodowy Plan Rozwoju
  • Minister: motorem gospodarki muszą być inwestycje

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach jest poświęcona gospodarce.

Mapa drogowa inwestycji

- Przygotujemy Narodowy Plan Rozwoju, który będzie pokazywał wszystkie najważniejsze inwestycje w naszym kraju: drogowe, kolejowe, wodne, portowe, również dot. infrastruktury ochrony środowiska. To jest potężny program, który chcemy pokazać naszemu społeczeństwu, który będzie obejmował wszystkie inwestycje do roku 2030 - mówił Jerzy Kwieciński.

Minister finansów, inwestycji i rozwoju do najważniejszych sukcesów PiS zaliczył integrację administracji celnej i skarbowej.

- Pokazaliśmy jako PiS i Zjednoczona Prawica, że potrafimy zarządzać państwem i gospodarką, o czym świadczą wskaźniki makroekonomiczne - mówił minister. "Faktem jest, że jesteśmy na językach całego świata i coraz częściej się mówi o polskim cudzie gospodarczym - stwierdził.

kwieciński 1200 pap.jpg
Jerzy Kwieciński nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju

Spójność a rozwój gospodarczy

Jerzy Kwieciński odniósł się też do kwestii unijnego wsparcia dla Polski.

- Walczymy o to, żeby fundusze europejskie były prostsze i dostosowane do naszych priorytetów - zadeklarował.

Podkreślił przy tym, że Polityka Spójności jest jednym z najważniejszych instrumentów finansowych, z których Polska korzysta w ramach budżetu Unii Europejskiej. Przypomniał, że obecnie trwają negocjacje na temat przyszłej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. "Walczymy o to, żeby fundusze europejskie były prostsze i dostosowane do naszych priorytetów" - powiedział, zaznaczając, że Polska jest jednym z największych beneficjentów Polityki Spójności.

Minister zwrócił uwagę, że realizowany jest Program dla Śląska, który ma przyczynić się do tego, by potencjał tego regionu był lepiej wykorzystywany. Zaznaczył, że szczególnie ważny jest rozwój innowacyjności regionu.

PiS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców

W czwartek, we Włocławku prezes PiS Jarosław Kaczyński wymieniał rozwiązania, które dotąd wprowadził rząd. To m.in. obniżenie podatku CIT dla najmniejszych firm, tzw. Mały ZUS i przepisy ułatwiające rozwój małych firm innowacyjnych.

- Działamy w tym kierunku w sposób bardzo konsekwentny - zaznaczył.

Dziś też konwencja w Wadowicach

Po południu (godz. 16.00) Jarosław Kaczyński weźmie udział w konwencji okręgowej Prawa i Sprawiedliwości w Wadowicach. Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Rudy Śląskiej (godz. 15.30), Mysłowic (godz. 16.45) i Bierunia (godz. 18.00).

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:34
- Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje wsparcia i ulg. Pakiet PiS dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 12:55
Premier Mateusz Morawiecki na konwencji tematycznej PiS w Katowicach, poświęconej gospodarce, przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców. Z kolei Jarosław Kaczyński powiedział, że ostatnie tygodnie kampanii są bardzo ważne i trzeba dotrzeć do jak największej liczby rodaków. Prezes PiS podkreślał, że trzeba doprowadzić do tego, żeby Polacy wiedzieli "między czym, a czym wybierają".
rozwiń zwiń