X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

GUS podał dane o handlu zagranicznym. Deficyt jest, ale spada

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:07
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że od początku roku do końca lipca Polska miała 0,7 mld zł deficytu w handlu zagranicznym. W analogicznym okresie zeszłego roku deficyt wyniósł 8,8 mld zł. Z danych GUS wynika, że eksport rośnie szybciej niż import.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Obroty towarowe handlu zagranicznego w okresie styczeń - lipiec br. wyniosły w cenach bieżących 578,5 mld zł w eksporcie oraz 579,2 mld zł w imporcie. Ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 0,7 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosło minus 8,8 mld zł. W porównaniu ze styczniem – lipcem 2018 roku eksport wzrósł o 6,6 proc., a import o 5,0 proc. - poinformował GUS w komunikacie.

Z kim handlujemy najwięcej?

Poinformowano, że największy udział w eksporcie ogółem Polska ma z krajami rozwiniętymi – 87,0 proc. (w tym z UE 79,9 proc.), a w imporcie – 66,4 proc. (w tym UE 58,7 proc.), wobec odpowiednio 87,3 proc. (w tym UE 80,7 proc.) i 67,1 proc. (w tym UE 59,9 proc.) w analogicznym okresie ub. roku.

Nasi główni partnerzy handlowi to, tak jak dotychczas, Niemcy, Czesi i Brytyjczycy.

Natomiast najmniejszy udział odnotowano z krajami Europy Środkowo-Wschodniej, który w eksporcie ogółem wyniósł 5,9 proc., a w imporcie 7,7 proc., wobec odpowiednio 5,6 proc. i 8,7 proc. w okresie styczeń – lipiec 2018 r.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: handel gus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS o handlu zagranicznym. Deficyt w I kw. niższy niż przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:40
Deficyt w handu zagranicznym Polski od stycznia do kwietnia tego roku wyniósł 700 milionów złotych i był niższy niż odnotowany rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski eksport rośnie szybciej od importu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 15:02
W kolejnych miesiącach oczekujemy powrotu do pozytywnych tendencji w handlu zagranicznym Polski - wskazuje resort przedsiębiorczości i technologii. Spodziewa się wyraźniejszego przyspieszenia po stronie importu, do ok. 5 proc. w skali roku, a roczny wzrost eksportu szacuje na ok. 6 proc.
rozwiń zwiń