X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prezydent Donald Trump przesuwa w czasie wejście w życie nowych ceł na chińskie produkty

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 08:01
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że o dwa tygodnie przełożone zostanie podwyższenie do 30 procent ceł na chiński eksport do USA o wartości 250 mld dolarów. Nowe restrykcje miały pierwotnie wejść w życie 1 października.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Shutterstock.com / Evan El-Amin

Donald Trump wyjaśnił, że odroczenie nastąpiło "na prośbę wicepremiera Chin Liu He oraz z uwagi na fakt, że Chińska Republika Ludowa będzie obchodzić 70. rocznicę istnienia". To gest dobrej woli - podsumował prezydent Stanów Zjednoczonych.

Cła w górę

Cła w wysokości 25 procent no chińskie dobra o wartości 250 mld dolarów nakładane są od ponad roku. 1 października ich wysokość miała wzrosnąć do 30 procent, ale zgodnie z postanowineiem Trumpa nowa stawka będzie obowiązywać od 15 października.

Waszyngton nakłada karne cła na chiński eksport, by przekonać Pekin do zmiany polityki gospodarczej i handlowej. Prezydent Trump oskarża Chiny o wymuszanie transferów technologii od zagranicznych firm w zamian za dostęp do rynku, nieuczciwe dotacje do rodzimego przemysłu i brak wzajemności w barierach rynkowych.

Chińskie władze zaprzeczają tym zarzutom i oskarżają Trumpa o protekcjonizm handlowy, a na karne cła odpowiadają taryfami odwetowymi. Urzędnicy w Pekinie wielokrotnie powtarzali, że Chiny nie chcą wojny handlowej, ale będą walczyć do końca w obronie swoich interesów.

Atak i odwet

Od 1 września obowiązują dodatkowe 15-procentowe cła na chiński eksport do USA o wartości 300 mld dolarów. Trump podjął tę decyzję, rozczarowany brakiem postępów na lipcowym spotkaniu zespołów negocjacyjnych w Szanghaju, które miały rozmawiać o umowie handlowej między obydwoma krajami.

Także 1 września weszły w życie taryfy odwetowe na 1717 rodzajów sprowadzanych do Chin produktów amerykańskich, w tym ropę naftową, która została przez Pekin oclona po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia wojny handlowej. 

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Stany Zjednoczone handel Chiny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne "zawieszenie broni" w wojnie handlowej. Mocarstwa wracają do rozmów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:59
Na szczycie grupy G20 w japońskiej Osace Stany Zjednoczone i Chiny zdecydowały o powrocie do negocjacji w kwestiach gospodarczych. Mamy więc kolejne "zawieszenie broni" w wojnie handlowej, która już teraz negatywnie oddziałuje na światową gospodarkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny i Stany Zjednoczone wracają do stołu. Donald Trump: negocjacje zostały wznowione

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 08:56
Negocjacje handlowe z Chinami zostały wznowione - ponformował w Waszyngtonie Donald Trump. Amerykański prezydent uważa, że nowa umowa powinna być bardziej korzystna dla jego kraju niż dla Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump potwierdza wprowadzenie nowych ceł na chińskie produkty, ale chce też rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 11:42
Donald Trump poinformował, że 1 września wejdą w życie dodatkowe 15-procentowe cła na chiński eksport do USA o wartości 300 mld dolarów. Jednocześnie zapowiedział kontynuację negocjacji handlowych z Pekinem w przyszłym miesiącu.
rozwiń zwiń