X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Z Warszawy na południe kierowcy pojadą szybciej. Wkrótce pełne otwarcie nowego odcinka S8

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 07:51
Jest szansa, że na początku października kierowcy w pełni swobodnie pojadą nowym odcinkiem trasy S8 koło Warszawy, który połączy Janki i Mszczonów. Chcemy w całości otworzyć ten odcinek w ciągu miesiąca - zadeklarował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / CC0

Na początku października powinny zakończyć się prace odbiorowe i liczymy, że w tym samym czasie uzyskamy pozwolenia na użytkowanie drogi - powiedział rzecznik GDDKiA. Jak przypomniał, prace prowadzone są jeszcze tylko na jednej nitce przebudowywanej drogi, druga jest już dostępna w całości dla kierowców.

Szybciej w stronę Wrocławia i Katowic

Na odcinku od Janek do Mszczonowa powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości ok. 21,5 km z węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, miejscami obsługi podróżnych i obwodem utrzymania drogi.

W ramach prac zakończono już przebudowę dróg lokalnych w niezbędnym zakresie, budowę dróg dojazdowych dla obsługi terenów przyległych, budowę przejść dla zwierząt. Wybudowano 12 wiaduktów, 3 mosty, 6 kładek dla pieszych, 1 przejście dla dużych zwierząt oraz przepusty z funkcją przejścia dla zwierząt. Powstały także cztery węzły (Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów oraz Nadarzyn) oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (Krze, Żabia Wola, Przeszkoda, Urzut).

Koszt inwestycji to ok 1,3 mld zł.

Z Podlasia na Śląsk

Trasa S8 docelowo połączy Białystok i Wrocław. W zeszłym roku otwarto fragmenty trasy w pobliżu Zambrowa i Ostrowi Mazowieckiej. Dla kierowców z Warszawy dużym ułatwieniem było otwarcie obwodnicy często zakorkowanych do tej pory Marek.

PolskieRadio24.pl, PAP, GDDKiA, md


Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak