X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szybsza podróż i nowocześniejszy dworzec. PKP przeznaczy 100 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 11:47
Minister Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej na dworcu kolejowym w Gdańsku zapowiedział, że już od grudnia pociągi między Trójmiastem a Warszawą pojadą z prędkością do 200 km/h, a podróż skróci się do 2,5 godziny. Szef resortu infrastruktury mówił też o planowanej przebudowie gdańskiego dworca i stacji Gdańsk Główny.
Konferencja Andrzeja Adamczyka
Konferencja Andrzeja Adamczyka Foto: TT/Ministerstwo Infrastruktury
  • Od grudnia podróż koleją między Trójmiastem a Warszawą będzie krótsza
  • Dworzec kolejowy w Gdańsku zostanie przebudowany
  • PKP przeznaczy na ten cel 100 milionów złotych

Andrzej Adamczyk przypomniał, że rząd intensywnie inwestuje w polską kolej.

- To w sumie 100 mld zł do 2023 r. W tej kwocie znajdują się także inwestycje dworcowe: modernizacja i budowa prawie 200 dworców w całej Polsce - wskazał. 


intercity 1200 free.jpg
PKP Intercity kupi 12 nowych pociągów elektrycznych. A.Adamczyk: zmieniamy obraz polskiej kolei

Dworzec w Gdańsku się zmieni

Minister zaznaczył, że modernizacja dworca Gdańsk Główny to największy projekt realizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

- Inwestycje kolejowe w Gdańsku to przykład dobrego wykorzystania środków dla zwiększenia komfortu pasażerów korzystających z dworca i stacji Gdańsk Główny - dodał.

W ramach modernizacji dworca ma poprawić się stan techniczny i estetyczny budynku oraz usprawniony zostanie ruch podróżnych. Oprócz wyższego komfortu obsługi pasażerów, m.in. dzięki instalacji nowoczesnego systemu monitoringu, zwiększy się także m.in. poziom bezpieczeństwa podróżnych - poinformowały PKP SA. 

Dodano, że cały kompleks dworcowy zostanie przebudowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz: układ drogowy przy budynku dworca oraz budynek wraz z zagospodarowaniem otaczającego go terenu.

Remonty na dużą skalę

Z kolei szef PKP Krzysztof Mamiński poinformował, że na remont gdańskiego dworca spółka przeznaczy 100 mln zł. Mówił też o remontach innych dworców.

- W ramach prowadzonych inwestycji budujemy nie tylko nowe dworce, ale także dbamy o dziedzictwo architektoniczne - podkreślił Mamiński. Dodał, że ochroną konserwatorską objętych jest 105 z ok. 200 dworców.

PolskieRadio24.pl, PAP, Ministerstwo Infrastruktury, md

Zobacz więcej na temat: infrastruktura kolej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przebudowa linii kolejowej Warszawa-Lublin. Trwa modernizacja dworca i węzła w Otwocku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:49
Ministerstwo Infrastruktury i Polskie Linie Kolejowe informują o postępach w przebudowie linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Podczas konferencji zorganizowanej na stacji kolejowej w Otwocku poinformowano też o przebiegu modernizacji tej stacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP Intercity kupi 12 nowych pociągów elektrycznych. A.Adamczyk: zmieniamy obraz polskiej kolei

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 12:44
Spółka PKP Intercity podpisała ze Stadler Polska kontrakt na zakup 12 nowych elektrycznych pociągów FLIRT. Wartość umowy przekracza miliard złotych. Pierwsze dwa pociągi mają trafić do PKP Intercity w ciągu 1,5 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP wybuduje dworce inne od wszystkich. Będą "eko" i przyjazne dla podróżnych

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 16:50
Innowacyjne Dworce Systemowe powstaną w 9 lokalizacjach na terenie trzech województw. Mają być nowoczesne i ekologiczne. To autorski projekt PKP.
rozwiń zwiń