X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Budowa sieci 5G. Polskie władze chcą dywersyfikacji dostawców

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 07:35
Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk poinformowała, że jej resort chce dywersyfikacji dostawców urządzeń wykorzystywanych przy budowie sieci 5G. Takie stanowisko zostało przekazane Komisji Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Red Tiger

- Wskazaliśmy, że trzeba zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa i jednym z narzędzi może być zapewnienie dywersyfikacji dostawców urządzeń, czyli doprowadzenie do sytuacji, że np. operator telekomunikacyjny - bo to on kupuje te urządzenia - nie będzie korzystał z urządzeń tylko jednego dostawcy - tłumaczyła Wanda Buk.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiceminister oceniła, że dywersyfikacja dostawców urządzeń sieci piątej generacji "zmniejszy ryzyko, utraty kontroli nad siecią". "Poleganie na usługach tylko jednego dostawcy niesie większe ryzyko, że w przypadku jakiejś ułomności sprzętu tego dostawcy, niekoniecznie nawet intencjonalnego, może dojść do paraliżu całej sieci" - dodała. Buk zaznaczyła, że resort cyfryzacji chce, by polskie stanowisko zostało przyjęte także przez inne kraje członkowskie UE, "żeby wypracować system certyfikacji urządzeń, w którym będziemy mieć swój aktywny udział i będziemy mieć pewność, że dane urządzenie zapewnia wymogi bezpieczeństwa".

Pilotaż sieci 5G

Wiceszefowa resortu cyfryzacji pytana o trwające w Łodzi testy sieci 5G odpowiedziała, że "to nie jedyne miasto", gdzie są przeprowadzane. W tym kontekście wymieniła m.in. "Gliwice, Rzeszów, Warszawę - w dwóch miejscach". Dodała, że w przyszłym roku sieć 5G będzie działała w Polsce w szerszym niż obecnie zakresie. "Spodziewamy się, że do końca 2020 r. - zgodnie z europejską agendą cyfrową, jedno miasto każdego państwa musi być pokryte siecią 5G. Na koniec 2025 r. mają to być wszystkie większe miasta każdego kraju członkowskiego i wszystkie główne szlaki komunikacyjne" - powiedziała.

Zapewniła, że Polska zamierza "tych terminów dotrzymać - przede wszystkim poprzez przydział częstotliwości".

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier powołał Karola Okońskiego na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 17:47
Premier Mateusz Morawiecki powołał Karola Okońskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa - poinformowało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szanse i zagrożenia dla procesu cyfryzacji polskiego społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 11:37
Cyfryzacja w Polsce jest zjawiskiem postępującym. Mimo to wielu Polaków pochodzi do tego zagadnienia sceptycznie lub też nie posiada wystarczającej wiedzy na ten temat. O tym czym jest cyfryzacja, czy jest nam potrzebna i w jakim tempie powinna o przebiegać zapytała swoich gości w audycji "Sztuka słuchania" Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Buk: absolutnie nie powinniśmy obawiać się technologii 5G

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 17:30
- Jeżeli obawiamy się technologii 5G, to tak samo powinniśmy sceptycznie podchodzić do sieci 4G i 3G, ponieważ wszystkie te technologie korzystają z tych samych zjawisk fizycznych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.
rozwiń zwiń