X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Szybciej przez Wisłę. Kolejarze kończą remont ważnego mostu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 16:19
Na początku września zakończy się remont Mostu Gdańskiego w Warszawie. Jest on częścią tak zwanej linii obwodowej, która po modernizacji przejmie część ruchu kolejowego w aglomeracji warszawskiej. Dziś przedstawiciele PKP PLK pokazali, na jakim etapie są prace remontowe.
Audio
  • Andrzej Bittel: skutki modernizacji będą widoczne dla mieszkańców całego województwa (IAR)
  • Ireneusz Merchel: dzięki przebudowie pociągi pojadą szybciej (IAR)
Most Gdański
Most GdańskiFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że skutki modernizacji będą widoczne dla mieszkańców całego województwa. Zaznaczył, że przepustowość tego odcinka zwiększy się trzykrotnie. To oznacza, że przewoźnicy będą mogli zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów. Dotyczy to przede wszystkim Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, które obsługują ruch lokalny.

Gruntowna modernizacja

Ze starej konstrukcji zostały jedynie podpory. Wymieniono stalowe elementy mostu oraz wszystkie elementy związane z infrastrukturą kolejową. To pozwoliło na zwiększenie dopuszczalnej prędkości do 100 kilometrów na godzinę. Przed remontem pociągi mogły tu rozwijać prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

W ciągu doby linią będzie mogło przejechać do 300 pociągów pasażerskich i towarowych.
Modernizacja Mostu Gdańskiego w Warszawie będzie kosztować ponad 70 milinów złotych. Całość środków pochodzi z budżetu państwa.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: kolej infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przebudowa linii kolejowej Warszawa-Lublin. Trwa modernizacja dworca i węzła w Otwocku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:49
Ministerstwo Infrastruktury i Polskie Linie Kolejowe informują o postępach w przebudowie linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Podczas konferencji zorganizowanej na stacji kolejowej w Otwocku poinformowano też o przebiegu modernizacji tej stacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 miliardów na inwestycje w infrastrukturę. Rozwój ważniejszych i lokalnych węzłów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 10:12
- Przywrócimy tam ruch pasażerski. Dla tej części Mazowsza w okolicy Ostrołęki to bardzo ważna inwestycja - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel o ponownie tworzonej linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele. O tym i innych istotnych inwestycjach w polską kolej rozmawiała z wiceministrem Magdalena Złotnicka.
rozwiń zwiń