X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ceny prądu: termin składania oświadczeń ws. zamrożenia cen przedłużone do 13 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 11:21
Prezydent podpisał ustawę dotyczącą zmiany terminu składania oświadczeń przez niektórych odbiorców energii ws. zamrożenia cen prądu. Mają na to czas do 13 sierpnia br. - podało w czwartkowym komunikacie ministerstwo energii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Nowela przedłuża m.in. termin na złożenie oświadczenia przez mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych oraz państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej umożliwiającego korzystanie z energii na warunkach cenowych ustalonych w 2018 r. Nowy termin ustalono na 13 sierpnia.

Oświadczenie dotyczące zamrożenia cen prądu na poziomie 2018 r. składają odbiorcy końcowi poza gospodarstwami domowymi

Resort energii przypomniał w czwartek, że oświadczenie powinni złożyć odbiorcy końcowi poza gospodarstwami domowymi (czyli z tzw. grupy G), niebędący średnimi i dużymi przedsiębiorcami.

Oświadczenie dotyczy zamrożenia cen w II połowie 2019 r.

"Odbiorcy ci, zgodnie z intencją ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, wyrażoną w jej uzasadnieniu (...), mają możliwość zostać beneficjentami zamrożenia cen energii elektrycznej również w II połowie 2019 r., pod warunkiem złożenia oświadczenia przedsiębiorstwu energetycznemu – stronie ich umowy sprzedaży energii elektrycznej" - podkreślił resort.

Zamrożenie cen obejmie tez niektóre grupy producentów rolnych

W ub. tygodniu, podczas wspólnej konferencji prasowej ministrowie energii Krzysztof Tchórzewski i rolnictwa Krzysztof Ardanowski zapowiedzieli, że do grupy uprawnionych podmiotów zostaną włączeni też niektórzy rolnicy. Chodzi o większe, wyspecjalizowane gospodarstwa potrzebują dużych ilości energii. Będą one traktowane tak jak mikro i małe przedsiębiorstwa.

Gospodarstwa domowe bez oświadczeń, gdyż ustawa gwarantuje im zamrożenie cen na poziomie 2018 r.

W czwartek resort potwierdził, że odbiorcy w gospodarstwach domowych (tzw. Grupa G) nie muszą składać żadnych oświadczeń, bo ustawa "o cenach prądu" gwarantuje im w 2019 r. takie ceny jak w 2018 r.

Ustawa zamraża ceny prądu dla uprawnionych podmiotów: m.in. dla małych firm, uczelni publicznych, szpitali

Ustawa ws. cen prądu przewiduje, że uprawnieni w II półroczu 2019 r. do odbioru energii po zamrożonej cenie, mieli złożyć do swojego sprzedawcy specjalne oświadczenie, potwierdzające ich status.

Chodzi o mikro i małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, do których zalicza się m.in. organy władzy publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, agencje wykonawcze oraz uczelnie publiczne (w rozumieniu ustawy o finansach publicznych), państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Ustawa zamraża ceny prądu dla uprawnionych na poziomie z czerwca 2018 r.

Podmioty te powinny były do północy 29 lipca złożyć stosowne oświadczenie, potwierdzające status uprawnionego. Jest ono konieczne, by w drugim półroczu 2019 r. mogły być rozliczane według cen i stawek opłat za energię elektryczną, stosowanych 30 czerwca 2018 r. Ze składania oświadczeń zwolnione są gospodarstwa domowe.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: energia elektryczna ceny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny prądu bez zmian w 2019 roku dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:10
Prezydent podpisał nowelę zamrażającą ceny prądu przez cały 2019 rok m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów - podała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekompensaty dla firm energochłonnych: skorzysta z nich ok. 300 firm

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 14:52
Ok. 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych – takich jak chemiczna, hutnicza czy papiernicza – będzie uprawnionych do uzyskania rekompensat za zawarte w cenie energii koszty nabycia uprawnień do emisji CO2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny prądu: wnioski o zamrożenia opłat wydłużone do 13 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:55
Ustawa o cenach prądu będzie znowelizowana przez Sejm jeszcze w środę, a termin składania oświadczeń do sprzedawców energii elektrycznej dotyczących zamrożenia cen zostanie wydłużony do 13 sierpnia - poinformował PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski.
rozwiń zwiń