X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Przebudowa linii kolejowej Warszawa-Lublin. Trwa modernizacja dworca i węzła w Otwocku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:49
Ministerstwo Infrastruktury i Polskie Linie Kolejowe informują o postępach w przebudowie linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Podczas konferencji zorganizowanej na stacji kolejowej w Otwocku poinformowano też o przebiegu modernizacji tej stacji.
Audio
  • Andrzej Bittel: podróż pomiędzy stolicą a Lublinem będzie prostsza jesienią tego roku (IAR)
  • Ireneusz Merchel o postępie prac na linii Otwock-Pilawa (IAR)
  • Andrzej Bittel: na inwestycji zyskają mieszkańcy Otwocka (IAR)
Przebudowa węzła kolejowego w Otwocku
Przebudowa węzła kolejowego w OtwockuFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Andrzej Bittel powiedział, że opanowano sytuację po porzuceniu prac przez włoską firmę Astaldi. Zapowiedział, że podróż pomiędzy stolicą a Lublinem po jednym torze będzie możliwa we wrześniu lub w październiku tego roku. Koniec wszystkich prac zaplanowano na koniec 2020 roku.

Rozbudowa stacji w Otwocku

Andrzej Bittel podkreśla też, że na inwestycji zyskają mieszkańcy Otwocka. Powiedział, że stacja jest przebudowywana tak, aby była dostosowana do czterech torów w stronę Warszawy. Poza tym dopuszczono już do ruchu jeden wiadukt kolejowy, a kolejny jest budowany.

Koszt modernizacji stacji kolejowej w Otwocku to około 90 milionów złotych, a przebudowa trasy z Warszawy do Lublina ma kosztować ponad 3 i pół miliarda złotych. Projekty są współfinansowane ze środków unijnych.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: kolej infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKP PLK na koniec 2018 zrealizowały nakłady na poziomie 18 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:45
PKP Polskie Linie Kolejowe na koniec piątego roku perspektywy 2014-2020 zrealizowały rosnąco nakłady na poziomie 18 mld zł, co stanowi 28 proc. wartości Krajowego Programu Kolejowego (KPK). Rząd na najbliższycm posiedzeniu we wtorek, 19 lutego, ma zdecydować o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld zł
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny: powstanie 1,6 tys. km nowych linii kolejowych, połączą z CPK 100 miast

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 11:00
Około 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Stworzą pajęczynę nowych linii prowadzących z dziesięciu kierunków do CPK i Warszawy. Połączą z portem 100 miast w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na EKG o Krajowym Programie Kolejowym wartym 70 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:09
- Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowuje dokumentacje pod kątem przyszłej perspektywy unijnej, aby po 2020 roku płynnie kontynuować inwestycje - zapewnił we wtorek w Katowicach jej prezes Ireneusz Merchel. - Nie będzie lat zastoju w branży kolejowej – zadeklarował.
rozwiń zwiń