X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rosnące płace w Polsce szansą na powrót z zarobkowej emigracji

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 13:01
Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ograniczyło wyjazdy nowych emigrantów do głównych krajów emigracji, takich jak Wielka Brytania i Niemcy - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego "Polacy pracujący za granicą w 2018 r.". Wciąż jednak najważniejszą motywacją wyjazdów i pozostawania na emigracji są wynagrodzenia, które za granicą są nominalnie około 2, 3 razy wyższe niż w Polsce.
Audio
  • Prezes Software Development Academy Michał Mysiak - przekonuje w rozmowie z Błażejem Prośniewskim, że niskie bezrobocie w Polsce stwarza szansę na przyciągnięcie do kraju rodaków z zagranicy, np. informatyków, którym można zapewnić tu na miejscu atrakcyjne warunki finansowe.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Polskie Radio

SDA - największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej akademia programowania, organizuje m.in. program przekwalifikowania do branży IT dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy chcieliby wrócić do Polski i pracować tu jako programiści czy testerzy oprogramowania.

Jak powiedział naszemu portalowi prezes Software Development Academy Michał Mysiak - dla jego firmy jest to bardzo ciekawa grupa, bowiem są to osoby, które już raz podjęły odważną decyzję o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy. Duża część z tych osób jest zainteresowana, żeby wrócić - jeżeli będzie w stanie skorzystać z pracy, która okaże się dla nich rozwojowa i satysfakcjonująca.

Dodał, że wynagrodzenia, które oferuje obecnie branża IT w Polsce, biorąc pod uwagę koszty życia "mogą pozostawiać w kieszeni takie środki, które umożliwiają dobre funkcjonowanie również w naszym kraju".

Jak poinformował Michał Mysiak - zainteresowanie kursami organizowanymi w Wielkiej Brytanii przez jego firmę, jest znacznie większe niż pierwotnie się tego spodziewano.

Błażej Prośniewski, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania: ubywa pracowników z UE na Wyspach. Brexit zniechęca także Polaków

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:39
Liczba obywateli państw Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o około 61 tys. do poziomu 2 mln 270 tys. Najwyższy spadek zanotowano w grupie pracowników z Europy Środkowej, która obejmuje m.in. Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Pracy w Londynie. Polacy z Wysp, jeśli wrócą, mogą liczyć na dobrą pracę w kraju

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 13:21
Jutro w londyńskim Queen Elizabeth II Centre odbędą się Polskie Targi Pracy, skierowane do rodaków mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. Pracodawcy oraz instytucje publiczne będą namawiać i zachęcać do pracy, rozwoju lub kontynuacji kariery w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP: ok. 15 proc. migrantów jest zdecydowana wracać do Polski w przyszłości, niezależnie od wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 10:20
Do Polski może wrócić 250-380 tys. emigrantów, jeżeli zaoferuje im się ulgi podatkowe - uważa ekspert ds. rynku pracy Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak. Nawet gdyby tylko cześć z nich udało się skłonić do powrotu, będzie to miało pozytywny wpływ na gospodarkę - dodał.
rozwiń zwiń