X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

NIK skrytykowała przejęcie systemu ViaToll, GDKiA odpiera zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 15:23
Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przejęcie elektronicznego systemu ViaToll, Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpiera zarzuty.
Audio
  • Do raportu odniósł się szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Podkreślił on, że system został przejęty sprawnie, a kierowcy nie odczuli zmiany./IAR/.
  • Na początku zeszłego roku ITD przejęła system od Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. NIK zarzuciła, że przejęcie było prowadzone nieprofesjonalnie. Raport wskazuje, że pojawiło się ryzyko paraliżu systemu. /IAR/.
Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przejęcie elektronicznego systemu ViaToll, Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpiera zarzuty.
Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przejęcie elektronicznego systemu ViaToll, Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpiera zarzuty. Foto: shutterstock, Mauro Rodrigues

Na początku zeszłego roku ITD przejęła system od Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. NIK zarzuciła, że przejęcie było prowadzone nieprofesjonalnie. Raport wskazuje, że pojawiło się ryzyko paraliżu systemu.

NIK: nie zmieniły się opłaty, ryzyko paraliżu

Autorzy raportu zarzucają dodatkowo, że jego przejęcie dotychczas niewiele zmieniło. Zwracają uwagę, że po kilku latach zawirowań pozostał poprzedni system, którego operatorem jest poprzedni wykonawca, czyli firma Kapsch. NIK wskazuje też, że po przejęciu nie doszło do znaczącego obniżenia kosztów eksploatacji systemu.

GDKiA: system przejęty sprawnie, kierowcy nie odczuli zmiany

Do raportu odniósł się szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Podkreślił on, że system został przejęty sprawnie, a kierowcy nie odczuli zmiany.

Firma Kapsch z coraz mniejszą rolą

Dodał, że firma Kapsch, odgrywa teraz o wiele mniejszą rolę i jest w tej chwili jednym z podwykonawców tak zwanego systemu centralnego.

Podkreślił też, że ITD miała utrudniony dostęp do dokumentów, co jest wynikiem niekorzystnej dla skarbu państwa umowy zawartej z operatorem systemu w 2010 roku.

Jednocześnie trwają prace nad zupełnie nowym systemem opłat

Alvin Gajadhur zaznaczył, że cały czas trwają prace na stworzeniem zupełnie nowego systemu poboru opłat na drogach. Ma on być oparty o najnowsze technologie. Zostanie wprowadzony w 2021 roku.

Obecnie wszystkie pieniądze z opłat trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego, finansującego inwestycje drogowe.

IAR, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi NIK
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autostrada A1: w wakacje nad morze bez korków na bramkach. Dzięki systemowi wideotollingu, za płatny odcinek zapłacisz telefonem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 11:44
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiada sprawniejszy przejazd płatnymi odcinkami autostrady A1 już w te wakacje. Płynną jazdę ma zapewnić system wideotollingu, pozwalający na regulowanie opłat aplikacją w smartfonie, bez zatrzymywania się przy kasach na bramkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W te wakacje autostradą A1 powinniśmy pojechać sprawniej. W razie potrzeby będą otwierane bramki

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 11:56
Wiele wskazuje na to, że w te wakacje podróż autostradą A1, która docelowo ma połączyć północ z południem kraju, będzie szybsza i wygodniejsza. Przyczynią się do tego nowe fragmenty drogi, które mają zostać oddane do użytku w lato, ale też nowy system poboru opłat za przejazd. Podobnie jak w ubiegłych latach w szczególnych sytuacjach, np. przy dużym ruchu w weekendy, możemy spodziewać się otwierania bramek na autostradzie - wówczas za przejazd nie zapłacimy nic.
rozwiń zwiń