X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Gospodarcze podsumowanie kongresu w Katowicach. PiS stawia na rozwój

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 08:39
Prawo i Sprawiedliwość w czasie ewentualnej drugiej kadencji u władzy zapowiada silniejsze postawienie na wspieranie rozwoju gospodarczego. Partia rządząca, o czym mówił Mateusz Morawiecki na konwencji programowej w Katowicach, chce się też skupić m.in. na dalszym uszczelnianiu podatków i walce z nielegalnym zatrudnieniem.
Audio
  • PiS stawia na rozwój gospodarczy i walkę z szarą strefą (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy Myśląc: Polska 2019
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019"Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Premier Mateusz Morawiecki w czasie swojego sobotniego wystąpienia mówił, że w ostatnich latach dzięki "agendzie godnościowej", czyli m.in. programowi Rodzina 500 Plus, zmniejszyło się zadłużenie naszego kraju, a wśród Polaków jest coraz więcej osób, które oszczędzają. Zadeklarował, że na najbliższe lata Zjednoczona Prawica proponuje "wielką agendę rozwoju gospodarczego".

- Pokażemy, że możemy się zbliżyć do tych najlepszych. To jest nasz aspiracyjny cel - powiedział szef rządu.

Nowy pakiet gospodarczy

Premier podkreślił, że Polska pod względem poziomu rozwoju gospodarczego może za 8 lat dogonić Włochy, za 10-12 Hiszpanię, a za 13-14 lat - Francję. Realizacji tego celu mają sprzyjać działania w pięciu strategicznych obszarach: służbie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska, energetyce i sferze inwestycji. Pieniądze na realizację tych działań mają pochodzić z redukcji szarej strefy i uszczelnienia podatku CIT.

- Te pierwsze pakiety, pierwsze 'piątki' - 500 Plus, Dostępność Plus, drogi - to był pakiet uszczelniania podatku VAT, zwycięstwa z mafiami VAT-owskimi, różnych rozwiązań informatycznych, które bardzo tu pomagają. Drugi pakiet, ten, który będzie teraz, to specjalne rozwiązania, m.in. opodatkowanie korporacji międzynarodowych - to wdrożyliśmy, tam są te miliardy. Pracujemy już nad kolejnym pakietem, dotyczącym zmniejszenia szarej strefy - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Eksperci z dystansem

A co na to eksperci? Prof. Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula powiedział w Polskim Radiu, że sukces nowej agendy gospodarczej będzie zależał m.in. od tego, czy uda się uniezależnić nasz kraj od koniunktury zewnętrznej. Jak dodał, władze muszą znaleźć takie nisze w gospodarce, w których skutecznie możnaby spożytkować środki na pobudzenie rozwoju.

Z kolei ekonomista Marek Zuber uważa, że z oceną nowych propozycji gospodarczych PiS trzeba poczekać do czasu, gdy partia rządząca pokaże nowy program. Podkreślił, że istotne będzie m.in. to, czy władze przedstawią pomysły na to co zrobić w sytuacji, gdy dotychczasowa, dobra koniunktura gospodarcza się skończy.

Program PiS ma być gotowy na początku kampanii.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: Konwencja PiS w Katowicach 2019
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka: nasze zadanie to rozwój Polski i wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 23:00
- Programy społeczne, polityczne i gospodarcze są tak pomyślane, aby wszyscy Polacy mogli z nich korzystać, bez względu na to, czy głosują na PiS, czy na totalną opozycję - powiedziała w "Sygnałach dnia" posłanka PiS Joanna Lichocka, odnosząc się do konwencji programowej PiS w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: w tym tygodniu zaczynamy formułować program - będzie gotowy na początek kampanii

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:15
- Kiedy zostanie ogłoszony oficjalnie termin wyborów, wówczas powołamy komitet wyborczy, wtedy natychmiast zorganizujemy konwencję wyborczą - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń