X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowelizacja ustawy o KZN z podpisem prezydenta. Szansa na nowy impuls dla Mieszkania Plus

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 13:11
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zakłada ona m.in. zwiększenie podaży gruntów, które mogą potem być wykorzystanie pod budowę mieszkań w programie Mieszkanie Plus.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Fabio Balb
  • Nowelizacja ustawy o KZN podpisana
  • Ma być więcej gruntów pod program Mieszkanie Plus
  • Nowelizacja usprawnia procedury

W myśl nowelizacji, spółki Skarbu Państwa będą mogły odpłatnie przekazywać grunty do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Dodatkowo, część gruntów z zasobu KZN ma być automatycznie wykreślona z zasobów mieszkaniowych KZN - chodzi o takie tereny, które nie nadają się na budownictwo mieszkaniowe. 

Szybsze przekazywanie gruntów

Nowelizacja usprawnia też niektóre procedury, m.in. przekazywanie gruntów do KZN przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencję Mienia Wojskowego. Ze stosowania ustawy mają być wyłączone grunty, należące do Lasów Państwowych.

Ważne zmiany przy przekształceniach

Ponadto nowelizacja wprowadza zmiany w innych kwestiach, m.in. przekształceniach użytkowania wieczystego we własność. Po wejściu w życie nowych przepisów obligatoryjną, prawo do obligatoryjnej, 99% bonifikaty przy opłacie przekształceniowej otrzymają m.in. niektórzy niepełnosprawni, członkowie rodzin wielodzietnych, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz represjonowani w czasie wojny i w okresie powojennym.

PolskieRadio24.pl, prezydent.pl

Zobacz więcej na temat: Mieszkanie Plus budownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak