X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wakacyjne nowości od drogowców. Jakie drogi zostaną otwarte latem?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:32
Jest szansa, że w niektórych przypadkach dojazd na miejsce urlopu będzie szybszy i wygodniejszy. GDDKiA w wakacje planuje otwarcie kilku fragmentów ważnych dróg przelotowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock
  • W planach jest otwarcie m.in. fragmentu autostrady A1...
  • ...i kilku odcinków dróg ekspresowych
  • GDDKiA przypomina też o letnich utrudnieniach

Dla kierowców podróżujących samochodem na Śląsk lub na południe Europy ważne będą informacje o planowanym otwarciu nowego odcinka autostrady A1, która docelowo ma połączyć północ kraju z granicą z Czechami. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na przełomie lipca i sierpnia ma zostać otwarty 30-kilometrowy fragment autostrady A1 między Pyrzowicami a węzłem Częstochowa-Północ. Równolegle kontynuowane będą prace na autostradowej obwodnicy Częstochowy - główny ciąg trasy ma być oddany do użytku do końca roku.

Szybciej ominiemy Olsztyn i wyjedziemy z Warszawy

W tym tygodniu drogowcy udostępnili kierowcom pozostały odcinek obwodnicy Olsztyna na drodze ekspresowej S51. Dzięki temu szybciej ominiemy miasto od południa i wschodu.

GDDKiA chce też w wakacje usunąć ostatnie ograniczenia na trasie S8 między Radziejowicami a Przeszkodą. Ma to usprawnić wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic.

Lublin lepiej skomunikowany z Warszawą

W ciągu najbliższych dni zostanie otwarty 30-kilometrowy fragment trasy S17 między Rykami a obwodnicą Garwolina. Pod koniec wakacji odcinki trasy przed i za Rykami mają zostać połączone, co jeszcze usprawni ruch. Dzięki budowie drogi dojazd z Lublina do Warszawy ma zajmować zdecydowanie mniej. 

GDDKiA w wakacje odda też do użytku fragmenty drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim.

Uwaga na utrudnienia

Wakacje to też zazwyczaj czas remontów dróg. Nie inaczej będzie w tym roku.

I tutaj kolejna ważna informacja dla osób jadących na południe Europy. GDDKiA przypomina, że rozpoczęła się przebudowa starej drogi krajowej numer 1 (fragment gierkówki) między Tuszynem a Częstochową - trasa ma być przebudowana, by spełniać parametry autostrady. Prace na drodze potrwają do przełomu lat 2021 i 2022. 

Utrudnień można się też spodziewać w czasie drogi nad morze (przebudowa obwodnicy Szczecina i budowa trasy S6). Z kolei na trasie S3 modernizacja mostu na Odrze może powodować korki.

Będzie się korkować

Ponadto, jak informuje GDDKiA, utrudnień możemy spodziewać się w następujących miejscach:

  • Autostrada A6 między węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica. Zwężenie do jednej jezdni. Wykonawca inwestycji zapowiada, że około połowy lipca udrożni przejazd przebudowywaną jezdnią w kierunku Świnoujścia, wówczas będą czynne dwie jezdnie.
  • Droga S3 na odcinkach Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica. Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, to utrudnienie będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie, omijające budowane obiekty inżynierskie. Można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3. W weekendy wakacyjne może to powodować spowolnienia ruchu.
  • Droga S6 Goleniów-Koszalin. Otwarty jest już odcinek Goleniów-Nowogard, ale na pozostałych fragmentach trwają roboty. Szczególnie odczuwalne będą prace na fragmencie Nowogard-Płoty. Utrudnienia będą również w rejonie Kołobrzegu, przede wszystkim przy węźle Kołobrzeg-Wschód.
  • S11 obwodnica Szczecinka - utrudnienia na włączeniach w obwodnicę na północ i południe od Szczecinka. Do końca lipca będzie obowiązywał objazd DK20 do północnego ronda obwodnicy poprowadzony częściowo drogą wspomagającą, a częściowo po jezdniach obwodnicy.
  • S10 obwodnica Wałcza - niewielkie utrudnienia na włączeniach obwodnicy w DK10 i przecięciu z DK22.

PolskieRadio24.pl, GDDKiA, md

Zobacz więcej na temat: drogi autostrady
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa autostrad i dróg w Polsce nie zwalnia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:33
Co czwarty kilometr autostrady albo drogi szybkiego ruchu w Polsce buduje firma Budimex, mówi w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki członek zarządu firmy Budimex, Cezary Mączka.
rozwiń zwiń