X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W wakacje bez korków na autostradzie z Torunia do Gdańska - video tolling ruszył na A1

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 20:22
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zainaugurował funkcjonowanie video tollingu, czyli automatycznego systemu płatności AmberGO, za przejazd odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Gdańska.
Członek Zarządu Gdańsk Transport Company Grzegorz Kuleta (C), wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company Wojciech Mąkinia (L) oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (P) podczas otwarcia AmberGO  nowego, automatycznego systemu płatności na AmberOne Autostradzie A1, 25 bm. na SPO Lubicz.
Członek Zarządu Gdańsk Transport Company Grzegorz Kuleta (C), wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company Wojciech Mąkinia (L) oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (P) podczas otwarcia AmberGO – nowego, automatycznego systemu płatności na AmberOne Autostradzie A1, 25 bm. na SPO Lubicz. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Uroczystość odbyła się w Lubiczu pod Toruniem.

Płatną autostrada bez biletów i korków przy brankach

Dzięki specjalnej aplikacji, kierowcy mogą pokonać trasę bez biletów i bez płacenia na bramkach wjazdowych.

− Ma to zmniejszyć lub wyeliminować zatory na punktach poboru opłat autostrady A1- mówił minister.

Ponad trzy razy ma wzrosnąć liczba samochodów, które przejadą przez punkt poboru opłat - z 200 do 600 na godzinę. Ma to ułatwić przejazd kierowcom udającym się między innymi nad morze na wczasy.

Zamiast bramki – aplikacja w smartfonie

AmberGO to metoda płatności oparta na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych. Minister Andrzej Adamczyk wyjaśniał, że aplikacja, którą można pobrać przez internet, będzie połączona z kartą płatniczą - w ten sposób można będzie uiścić opłatę.

Pilotaż systemu został uruchomiony w lipcu ubiegłego roku. AmberGO w pełnej funkcjonalności będzie działał na wszystkich bramkach i wszystkich węzłach autostrady A1 najpóźniej do końca miesiąca.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autostrada A1: w wakacje nad morze bez korków na bramkach. Dzięki systemowi wideotollingu, za płatny odcinek zapłacisz telefonem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 11:44
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiada sprawniejszy przejazd płatnymi odcinkami autostrady A1 już w te wakacje. Płynną jazdę ma zapewnić system wideotollingu, pozwalający na regulowanie opłat aplikacją w smartfonie, bez zatrzymywania się przy kasach na bramkach.
rozwiń zwiń