X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Drony, kopalnie, nowoczesne technologie. Gospodarcza końcówka wizyty prezydenta w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:29
Dobiega końca wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Dziś Andrzej Duda spotka się z biznesem w Dolinie Krzemowej. W prezydent brał udział w Polskim Tygodniu Biznesu i Innowacji w Reno w Nevadzie. 
Audio
  • Końcówka wizyty prezydenta w USA pod znakiem gospodarki (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Andrzej Duda obserwuje pokaz dronów w USA
Andrzej Duda obserwuje pokaz dronów w USAFoto: PAP/Radek Pietruszka

Od kilku lat obecny jest tam KGHM.

- Czuje dumę, że jedną z największych inwestycji, które są teraz realizowane w Nevadzie, jest kopalnia należąca do KGHM Polska Miedź. Przecież kiedyś Reno powstało właśnie dlatego, że znaleziono tutaj złoto, potem srebro. Bardzo mi jest miło, że polska firma kontynuuje to dzieło i tym samym buduje pozytywny wizerunek Polski, a przede wszystkim przyczynia się do umocnienia relacji gospodarczych - mówił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję na wzmocnienie współpracy między Polską a stanem Nevada w takich obszarach jak sektor lotniczy, kosmiczny czy elektromobilność. 

- Fakt, że podobnie określamy nasze priorytety - że chodzi nam przede wszystkim o rozwój tych sektorów, które zapewniają trwały i zrównoważony rozwój gospodarczy. Stan Nevada łączą strategiczne relacje z trzema polskimi województwami: lubelskim, śląskim i mazowieckim, a wkrótce może również z podkarpackim, gdzie mieści siędolina lotnicza, jeden z największych klastrów lotniczych w Europie - powiedział Andrzej Duda.

Zacieśniamy współpracę z Amerykanami

Polscy naukowcy już dziś współpracują z Amerykanami z Nevady przy testach dronów - mówił Krzysztof Łowczycki z Instytutu Lotnictwa, należącego do sieci badawczej Łukasiewicz. Jak dodał, w USA jest obecnie chyba najbardziej rozwinięte prawo dot. dronów, a Navada jest otwarta na współpracę z Polakami.

Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP podkreśla, że Nevada czy Kalifornia (Dolina Krzemowa) to ważne już teraz miejsce wyjazdów polskich biznesmenów i naukowców. Dodał, że polski rząd intensywnie wspiera nawiązywanie kontaktów gospodarczych, m.in. przez biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Dziś prezydent spotka się z szefami Google'a i YouTube'a, otworzy też Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii w Kaliforni).

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W poniedziałek spotkanie prezydenta z szefami technologicznych gigantów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 11:30
Podczas wizyty w USA prezydent Andrzej Duda ma spotkać się w poniedziałek z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in. z prezes YouTube Susan Wojcicki oraz wieceprezesem Google'a Kentem Walkerem. Otworzy też Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent do kalifornijskiej Polonii: dziękuję za wspaniałe świadectwo polskości

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 06:52
- Dziękuję za podtrzymywanie polskości i za wspaniałą postawę jako Polaków, którzy tu, w Kalifornii, reprezentują polskość, dając świadectwo tego, skąd jesteśmy i jacy jesteśmy - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Polonią w San Jose.
rozwiń zwiń