X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

30 lat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to inwestycje na rzecz środowiska warte 250 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 16:50
250 miliardów złotych wyniosła wartość programów inwestycyjnych, zrealizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu 30 lat istnienia. Wśród nich poprawiających gospodarke wodną, ściekową, odpadami, likwidacji eterniti, a w ostatnich latach dotyczących walki ze smogiem.
Audio
  • 250 miliardów złotych wyniosły inwestycje zrealizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu 30 lat istnienia. Jak powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk były to różne programy proekologiczne w miastach i na terenach wiejskich. Ponad 150 miliardów pochodziło ze środków kra
  • Jak dodał minister Kowalczyk jednym z ważniejszych nowych projektów realizowanych przez Fundusz jest program "Czyste Powietrze". Daje on możliwość uzyskania dotacji lub pożyczek na wymianę kotłów oraz prace związane z termomodernizacją domów./IAR/.
Minister środowiska Henryk Kowalczyk (P) i p.o. prezesa zarządu NFOŚiGW Marek Ryszka (L) podczas konferencji prasowej, 13 bm. w Warszawie nt. 30 lat działalności NFOŚiGW (1989-2019) - dokonania i perspektywy rozwoju.
Minister środowiska Henryk Kowalczyk (P) i p.o. prezesa zarządu NFOŚiGW Marek Ryszka (L) podczas konferencji prasowej, 13 bm. w Warszawie nt. "30 lat działalności NFOŚiGW (1989-2019) - dokonania i perspektywy rozwoju". Foto: PAP/Paweł Supernak

Jak powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk, były to różne programy proekologiczne w miastach i na terenach wiejskich.

Ponad 150 mld zł pochodziło ze środków krajowych

Ponad 150 miliardów pochodziło ze środków krajowych.− Jest to niezwykle ważne, bo system finansowania Funduszu - z opłat pochodzących z korzystania środowiska i z kar - pozwala na to, że środki są dedykowane wprost na ochronę środowiska - zaznaczył.

Wsparcie Funduszu na poprawę gospodarki odpadami, ściekami, zaopatrzenia w wodę

Dodał, że przez 30 lat takie elementy jak gospodarowanie odpadami, ściekami, czy zaopatrzenie w wodę zupełnie się zmieniło.

Wielki program „Czyste Powietrze”, czyli wymiana pieców oraz termomodernizacja

Jak powiedział minister Kowalczyk jednym z ważniejszych nowych projektów realizowanych przez Fundusz jest program "Czyste Powietrze". Daje on możliwość uzyskania dotacji lub pożyczek na wymianę kotłów oraz prace związane z termomodernizacją domów.

Do tego programy związane z energetyka odnawialną, usuwania azbestu, regeneracji środowiska

Wskazał też program AgroEnergia, który służy rozwojowi energetyki odnawialnej, program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie, a także program zagospodarowania odpadów porolniczych oraz usuwania azbestu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez 30 lat podpisał blisko 32 tys. umów. Oficjalnie zaczął działać od 1 lipca 1989 roku.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak