X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sejm zajmie się cenami prądu, zatorami płatniczymi i podwyżkami dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:20
Dziś rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się m.in.  poselskim projektem nowelizacji Prawa energetycznego, dotyczącym cen za prąd, projektem ustawy o ograniczeniu zatorów płatniczych oraz zmianami w Karcie Nauczyciela, wprowadzającymi m.in. świadczenie 300 zł na start dla młodych nauczycieli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Fotokon

Przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość przepisy zakładają zamrożenie cen prądu na poziomie z czerwca 2018 roku dla gospodarstw domowych, jednostek samorządu terytorialnego, szpitali, mikro- i małych firm. Od 1 lipca duże firmy mają płacić ceny rynkowe i ubiegać się o pomoc de minimis.

Posłowie zajmą się też rządowym projektem nowelizacji niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych.

Mają też rozpocząć prace nad zmianami w Karcie Nauczyciela. Przewiduje on między innymi podwyżki nauczycielskich pensji od września tego roku. W dokumencie jest też mowa o skróceniu ścieżki awansu zawodowego i powrót do oceny pracy sprzed września 2018 roku z uwzględnieniem opinii rady rodziców.

W projekcie wprowadza się też dodatkowe świadczenie dla młodych nauczycieli "na start" w wysokości tysiąca złotych. Ustalono też minimalną kwotę dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 złotych. Jest to realizacja porozumienia, które rząd podpisał z oświatową Solidarnością na początku kwietnia tego roku.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak