X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ceny paliw: początek wakacji może zaskoczyć obniżkami na stacjach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 20:45
Tankowanie u progu sezonu wakacyjnego może być zaskakująco tanie – oceniają analitycy e-petrol. BM Reflex wskazał, że kolejne tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Gergely Zsolnai

Jak wskazali analitycy BM Reflex "kończący się tydzień na stacjach paliw przyniósł nam jedynie niewielką korektę cen paliw w dół.

Za tydzień będzie jeszcze taniej

Biorąc jednak pod uwagę notowany spadek cen paliw na poziomie hurtowym kolejne tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen".

Dodali, że "radykalna polityka celna administracji prezydenta Trumpa, skutkuje tym, że surowiec potaniał o blisko 10 dol. na baryłce, co jest główną przyczyną obniżek także na rynku paliw gotowych.

"Zapewne najbliższy tydzień przyniesie nam pierwsze wynikające stąd spadki w detalu" - podkreślili.

Obniżki cen paliw  w hurcie przełożą się na ceny na stacjach paliw

Według e-petrol "początek wakacyjnego sezonu wyjazdów może być zaskakująco tani dla tankujących. Wynika to z przenoszenia się na stacje lawinowych obniżek cen hurtowych, które nastąpiły w ostatnim tygodniu".

Jak prognozuje e-petrol w tygodniu między 10 i 16 czerwca można spodziewać się wyraźnego obniżenia cen na stacjach. Wskazują jednocześnie, że te zmiany dają możliwość odbudowy i utrzymania godziwej marży operatorom stacji benzynowych.

Ceny benzyny powyżej 5 zł, poniżej tej kwoty – ceny diesla

Podali, że benzyna 98-oktanowa może kosztować od 5,40 do 5,57 zł/l, a najpopularniejsza benzyna Pb95 będzie kosztowała tankujących od 5,10 do 5,25 zł/l.

Dodali, że obniżki cen oleju napędowego będą mogły zapewne dać efekt w postaci zejścia poniżej psychologicznej bariery 5 zł/l. Przewidują ulokowanie się cen w przedziale od 4,99 do 5,14 zł/l.

"Dla autogazu także możliwe są niewielkie obniżki i tutaj spodziewamy się średniej ceny z przedziału od 2,18 do 2,23 zł/l" - podali.

PAP, jk