X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Korki komunikacyjne: coraz większy problem na świecie i w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 11:11
Zatory komunikacyjne na drogach i w miastach, nazywane korkami, są coraz bardziej kosztowne i obejmują coraz więcej miast na świecie. Jak wynika z raportu Tom Tom Traffic Index, najbardziej zakorkowanym miastem na świecie jest Bombaj – w Polsce – Łódź.
Audio
  • Zatory komunikacyjne na drogach i w miastach, nazywane korkami, są coraz bardziej kosztowne i obejmują coraz więcej miast na świecie, mówi w Polskim Radiu 24 Kris Kobyliński z firmy Tom Tom./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Kierowcy z największego miasta Indii spędzają w korkach średnio 65 dodatkowego czasu, w porównaniu do standardowego natężenia drogowego.
Kierowcy z największego miasta Indii spędzają w korkach średnio 65% dodatkowego czasu, w porównaniu do standardowego natężenia drogowego. Foto: shutterstock, Autorstwa RAMNIKLAL MODI

Znamy wyniki najnowszego raportu Tom Tom Traffic Index opisującego sytuację drogową w ponad czterystu miastach z 56 krajów na całym świecie.

Na świecie najbardziej zakorkowany jest Bombaj – w Polsce - Łódź

W tegorocznym zestawieniu miano najbardziej zakorkowanego miasta przypadło Bombajowi.

− W Polsce najbardziej zakorkowanym miastem jest Łódź - mówi Kris Kobyliński  z firmy Tom Tom.

Jak wyjaśnia, z raportu wynika, że w tym mieście podróż dzienna jego ulicami trwa o połowę dłużej niż w godzinach nocnych.

− W pierwszej piątce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce znajdują się ponadto: Kraków, Poznań, Warszawa oraz Wrocław – dodaje gość radiowej Jedynki.

Jak dodaje, patrząc z perspektywy globalnej, miasta na świecie coraz bardziej się korkują, w 300 - 400 z nich poziom podróżowania się pogorszył.

Jak zauważa ekspert, zakorkowanie miast nie cieszy kierowców, z drugiej strony świadczy o rozwoju gospodarczym.

− Widząc wzrost natężenia ruchu, można stwierdzić, że gospodarka się rozwija i jest to wiadomość pozytywna. Ale jest też druga strona medalu – korki powodują straty z powodu spowolnienia transportu – mówi gość Polskiego Radia 24.

Kierowcy z największego miasta Indii spędzają w korkach średnio 65% dodatkowego czasu, w porównaniu do standardowego natężenia drogowego. Kolejne miejsca w światowym rankingu zajęły stolica Kolumbii, Bogota (63%), Lima w Peru (58%), Nowe Delhi w Indiach (58%) oraz stolica Rosji, Moskwa (56%). Z polskich miast najwyżej w rankingu znalazła się Łódź, której mieszkańcy spędzają w korkach średnio 44% dodatkowego czasu.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak