X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ZUS kończy wysyłkę trzynastych emerytur

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:57
Do tej pory do emerytów trafiło blisko 9 miliardów złotych z tytułu "trzynastki", czyli trzynastego świadczenia emerytalnego. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do wypłaty zostały jeszcze tylko "trzynastki" dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Zakład kończy już także wysyłkę decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mahos/Shutterstock.com

- W siedmiu kolejnych terminach płatności: 1,5,6,10,15,20 oraz 25, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił blisko 8,3 mln trzynastych świadczeń na kwotę 8,9 mld zł brutto. Większość z tej kwoty, bo w granicach 72 proc. została przelana na konta bankowe klientów ZUS, pozostała cześć to wypłaty za pośrednictwem operatora pocztowego - czytamy w komunikacie ZUS.

Zakładowi do wypłaty została jeszcze jedna transza jednorazowego świadczenia pieniężnego dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Pieniądze mają zostać przekazane do piątku 31 maja.

Prawo do "trzynastki" mają wszyscy, którzy 30 kwietnia mieli prawo do emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: ZUS emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: świadczenie emerytura+ jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 11:01
- Niewątpliwie problem adekwatności świadczeń w polskim systemie emerytalnym wymaga uwagi rządzących, w tym kontekście wszystkie działania zmierzające do poprawy sytuacji emerytów są jak najbardziej wskazane – mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Jedynak, ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzynastki" już na kontach emerytów i rencistów. Trwają wypłaty dodatkowych świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 17:24
Trwają wypłaty "trzynastek" dla emerytów i rencistów. Jak powiedział IAR rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, to dodatkowe świadczenie wynoszące 1100 złotych brutto, a 888 złotych 25 groszy na rękę, wysyłane jest w terminach zgodnych z otrzymywaniem renty czy emerytury standardowej. 
rozwiń zwiń