X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Scale Up

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 17:55
Scale Up to młoda firma, która w efekcie powodzenia  osiągnęła wyższy poziom rozwoju od startupu. Istnieje bowiem kilka faz rozwoju startupów: od pomysłu, poprzez start i następnie rozwój.
Audio
  • Czym jest Scale Up i jak działa, wyjaśnia dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej./ Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/

− Scale Up jest organizacją innowacyjną, która kilka problemów zidentyfikowanych na rynku już rozwiązała. Stworzyła produkt, który sprawdził się, a także model biznesu, który został zweryfikowany rynkowo - wyjaśnia dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej.

Te dokonania zmieniły logikę funkcjonowania takiej firmy, dlatego, że przestała ona być eksperymentalną, a jej twórcy myślą o rozwoju, najczęściej globalnym.

Charakterystyczne dla scale Uupów  jest to, że nie są one jeszcze rentowne. Mogłyby osiągnąć ten etap, ponieważ zarabiają już pieniądze, ale mają tak duże potrzeby związane z inwestycjami rozwojowymi, dotyczącymi np. budowania dystrybucji i docierania do klientów, że rentowność musi poczekać. W związku z tym bardzo ważne jest dla nich finansowanie zewnętrzne.

− Takie scale Upy szukają inwestorów, często te kwoty idą w setki milionów dolarów, dlatego, że idea jest taka: jeżeli ktoś coś wymyślił i to się sprawdza, to trzeba teraz zagospodarować rynek w jak największym stopniu, po to, żeby zarabiać w przyszłości- konkluduje dr Albert Tomaszewski.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapewniło wsparcie finansowe dla 400 startupów w ramach programu Scale Up, będącego częścią programu Start in Poland.

Darius Kwiatkowski, jk


Logo NBP Logo NBP
Zobacz więcej na temat: NBP start-up
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akceleratory biznesu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 14:06
Akceleratory biznesu to kolejna szansa na uzyskanie wsparcia przy tworzeniu własnej firmy. Są to organizacje, wspierające przede wszystkim startupy, które chcą się szybko rozwijać.
rozwiń zwiń