X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Spore zainteresowanie programem "Czyste powietrze". Wiceminister przedstawił statystyki

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:54
Ponad 51 tys. wniosków na kwotę przekraczającą 1 mld zł złożono dotąd w ramach rządowego programu "Czyste powietrze" - poinformował w Sejmie wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Zawarto blisko 8,8 tys. umów na dofinansowanie o wartości 139 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W ramach uruchomionego we wrześniu ub. roku rządowego programu "Czyste Powietrze" można m.in. uzyskać dotacje, pożyczki na termomodernizację domów jednorodzinnych czy wymianę pieców grzewczych na bardziej ekologiczne źródła ciepła - np. gazowe czy odnawialne.

Część umów już zawarta

Jak poinformował Sławomir Mazurek, zawarto już 8797 umów na dofinansowanie, na łączną kwotę 139 mln zł.

- Tylko w ciągu tygodnia między 3 a 10 maja, liczba zawartych umów wzrosła o ponad 1,2 tys., a wartość udzielonego dofinansowania o ok. 24 mln zł" - dodał.

Wiceminister podkreślił, że program "Czyste powietrze" jest narzędziem polityki proekologicznej państwa, służącym sprostaniu "wyzwaniu cywilizacyjnemu", jakim jest poprawa jakości powietrza. Potencjał do realizacji tego celu resort środowiska widzi także w instalacjach fotowoltaicznych, gdzie do wytwarzania prądu służy energia słoneczna.

Pieniądze na termomodernizację

W ramach programu, właściciele i współwłaściciele budynków jednorodzinnych mogą otrzymać dofinansowanie na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych do 30 tys. zł, a koszt kwalifikowany za jedną jednostkę maksymalnej mocy szczytowej wynosi do 6 tys. zł.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest wymiana istniejącego źródła ciepła starej generacji na nowe, spełniające wymogi programu "Czyste powietrze".

W ramach uruchomionego we wrześniu ub. roku rządowego programu Czyste Powietrze można uzyskać dotacje, pożyczki na termomodernizację domów jednorodzinnych czy wymianę pieców grzewczych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Operatorami programu są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 mld zł w ciągu 10 lat.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Zobacz więcej na temat: środowisko energetyka Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na czym polega termomodernizacja?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:22
Od marca będzie się można starać o dopłaty na termomodernizację domów. Wyjaśniamy czym jest termomodernizacja, na czym polega i jakie daje oszczędności w dłuższej perspektywie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Czyste powietrze". Dziesiątki tysięcy chętnych na dopłaty

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:38
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podpisały w całym kraju ponad tysiąc umów na dofinansowanie wymiany starych kotłów i termomodernizację. Złożonych wniosków w ramach programu "Czyste powietrze" jest już około 35 tysięcy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister środowiska liczy na przyśpieszenie programu "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:40
Minister środowiska Henryk Kowalczyk ocenił podczas XXVI Forum Gospodarczego Welconomy Forum in Toruń, że w Polsce rośnie świadomość ekologiczna i zrozumienie wielu problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wyraził nadzieję, że nastąpi kolejne przyspieszenie programu "Czyste powietrze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycję w panele słoneczne trzeba dokładnie policzyć

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 14:26
Energia słoneczna wydaje się idealnym rozwiązaniem problemu rosnących cen energii elektrycznej, źródło prądu jest bowiem darmowe i niewyczerpane. Każdą inwestycję w ogniwa fotowoltaiczne we własnym domu należy jednak dokładnie przeanalizować, bo jej opłacalność zależy od wielu czynników - radzi Jan Ruszkowski, gość "Czterech pór roku" w radiowej Jedynce. 
rozwiń zwiń