X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister: inflacja może rosnąć, ale nie przekroczy celu inflacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 10:51
Wiceminister finansów Leszek Skiba w odpowiedzi na interpelację poselską napisał, że w następnych miesiącach możliwy jest dalszy wzrost inflacji. Zastrzegł przy tym, że nie ma obaw, by na koniec roku przekroczyła ona cel inflacyjny NBP.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

-Zgodnie z prognozami Ministerstwa Finansów w perspektywie kolejnych miesięcy 2019 r. możliwy jest dalszy wzrost inflacji związany głównie z wyższą dynamiką cen żywności oraz stopniowym wzrostem inflacji bazowej. Jednak pod koniec roku inflacja wciąż nie powinna przekraczać celu inflacyjnego - napisał Leszek Skiba.

Dodał, że obserwowany obecnie poziom inflacji nie jest niczym nadzwyczajnym w warunkach wysokiej dynamiki aktywności gospodarczej i bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy.

-Niemniej jednak obecny poziom inflacji (nieosiągający nawet celu inflacyjnego) nie zagraża sytuacji gospodarczej kraju. Wciąż dobra pozostaje również sytuacja dochodowa gospodarstw domowych. Według szacunków Ministerstwa Finansów indykator realnych dochodów ludności (tj. funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej bez jednostek małych oraz funduszu świadczeń emerytalno-rentowych) w I kw. br., podobnie jak kwartał wcześniej, był o ponad 6 proc. wyższy niż przed rokiem - napisał wiceminister.

NRG, PAP, md

Zobacz więcej na temat: inflacja Ministerstwo Finansów
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: inflacja 2,2 proc. Droższe - żywność transport i usługi, tańsza odzież

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:20
Główny Urząd Statystyczny podał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2019 r. wzrosły rdr o 2,2 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,1 proc
rozwiń zwiń